Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach

Opis

Amfiteatr Kadzielnia to wyjątkowe miejsce na muzycznej mapie Polski. Od ponad pięciu dekad na scenie kieleckiej Kadzielni odbywają się liczne wydarzenia. Miejsce cały czas się rozwija i zmienia, aby wciąż zachwycać odbiorców i odbiorczynie.

W obecnym kształcie kielecki amfiteatr Kadzielnia został otwarty w 1971 roku przy Alei Legionów 1. Powstał w południowej części wzgórza, w miejscu dawnego kamieniołomu, który funkcjonował w tym miejscu od XVIII wieku do 1962 roku.

Kadzielnia to nie tylko amfiteatr. Obiekt został położony w ciekawym przyrodniczo miejscu. Pośród wapiennych skał ukryta jest niezwykła siatka jaskiń ukazująca bogactwo zjawisk krasowych.

Regularnie organizowane są tutaj liczne koncerty i festiwale muzyczne – między innymi Harcerski Festiwal Kultury i Młodzieży Szkolnej, polsatowski „Przebój Lata” czy „Wakacyjna Trasa Dwójki”.

Przez ostatnie lata mieliśmy przyjemność organizować wydarzenia w amfiteatrze Kadzielnia, między innymi koncerty Krzysztofa Zalewskiego, Mrozu, Lady Pank oraz T. Love.

Ogromna przestrzeń w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia

Kadzielnia jest jedną z największych i najpopularniejszych polskich scen amfiteatralnych. Powierzchnia głównej sceny to przeszło 1250 mkw., a widownia (po renowacji obiektu w 2010 roku) może pomieścić aż 5430 osób! Cała część dla widzów i widzek jest podzielona na 13 sektorów, z których wydzielona jest również strefa VIP.

Bezpłatne parkingi w pobliżu amfiteatru Kadzielnia

Za ogromną sceną znajduje się 15 garderób. Na terenie samego amfiteatru nie znajdziemy baru, jednak w okolicy znajduje się kilka knajpek. Dodatkowym atutem miejsca jest bez wątpienia łatwy dojazd – można się tam dostać komunikacją miejską (do dyspozycji pozostaje prawie 20 linii jadących obok Kadzielni), oprócz tego można skorzystać z bezpłatnych parkingów wzdłuż Alei Legionów oraz przy stadionie piłkarskim.

Adres

Amfiteatr Kadzielnia w Kielcach
aleja Legionów 1
25-035 Kielce

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.