Krzysztof Zalewski

Bio

Zaczynał jako długowłosy miłośnik metalu w programie „Idol”. Od tego czasu zmieniło się niemal wszystko – poza jego niezapomnianym, charyzmatycznym wokalem. Krzysztof Zalewski to jeden z najbardziej interesujących artystów na polskiej scenie muzycznej.

Krzysztof Zalewski debiutował w 2002 roku pod pseudonimem „Zalef” w drugiej edycji „Idola”. Jako zwycięzca wydał album „Pistolet”, czerpiąc ze stylistyki heavy metalu i rocka. Po wydaniu pierwszego krążka Zalewski na długo odsunął się na drugi plan – grał jako instrumentalista z Hey, Katarzyną Nosowską, Brodką i Budyniem. Dopiero 9 lat po wydaniu pierwszej płyty powrócił do nagrywania solo. Jego styl bardzo ewoluował w kierunku alternatywnego, popowego brzmienia.

Pierwszy album wydany po przerwie – „Zelig” – był pełen muzycznych i literackich eksperymentów. Słuchacze mogli wychwycić inspiracje czerpane przez Zalewskiego ze współpracy z najzdolniejszymi polskimi artystami. Płytę promował energetyczny utwór „Jaśniej”. Na kolejną płytę Zalewskiego fani nie musieli długo czekać – rok po „Zeligu” artysta wydał „Złoto”. Jednym z najpopularniejszych utworów z tego wydawnictwa był „Miłość, miłość”, do którego teledysk Zalewski nagrał razem z Natalią Przybysz.

Kolejna płyta to hołd dla twórczości Niemena. Razem z siostrami Przybysz Zalewski zabiera słuchaczy w podróż do niesamowitych lat 80. Na najnowszym albumie, „Zabawa”, Krzysztof Zalewski sięga po bardziej taneczne nuty. Reżyserką teledysku do singla „Anuszka” była Monika Brodka. Mimo ograniczeń nałożonych na kulturę w 2020 roku, fani mieli okazję posłuchać najnowszych utworów Zalewskiego na żywo podczas letniej trasy koncertowej.

Zalewski – koncerty 2022

Kiedy będzie okazja do posłuchania najnowszych utworów Zalewskiego na żywo? Juz we wrześniu wokalista wystąpi w Ostródzie. Sprawdź nasz repertuar – warto śledzić go na bieżąco, żeby szaleć do swoich ulubionych hitów!

Artystę zobaczymy również podczas gościnnych występów w projekcie "Anawa 2020".

Krzysztof Zalewski - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.