Blog

Pierwsze koncerty w amfiteatrach – lato 2020

Agata Polcyn
Wreszcie! Pierwszy koncertowy weekend tego lata już za nami. Zagrali Zalewski, Nosowska i Lady Pank. Była też gratka dla miłośników kabaretów – Kabaret Moralnego Niepokoju wystąpił w Giżycku. Jak wyglądały pierwsze wydarzenia po długiej przerwie? Jak bezpiecznie korzystać z kultury? Wszystkiego dowiecie się z tego artykułu.

Zarówno artyści, jak i publiczność z utęsknieniem czekali na ten moment – w ubiegły weekend współpracujący z Adria Art muzycy i kabareciarze wreszcie wrócili na scenę. Wszystkie imprezy odbyły się oczywiście zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Względy bezpieczeństwa nie popsuły jednak zabawy naszej publiczności. Widzowie wychodzili z amfiteatrów przepełnieni pozytywnymi emocjami.

Na początek – koncert Zalewskiego w Kołobrzegu

Pierwszym wydarzeniem po długiej przerwie był dla Adria Art koncert Krzysztofa Zalewskiego w Kołobrzegu. W amfiteatrze doskonale bawiła się wytęskniona kontaktu z kulturą publiczność. Koncerty w amfiteatrach są w dużej mierze uzależnione od pogody – ta na szczęście dopisała. Fani Zalewskiego bawili się przy dobrze znanych utworach z krążka Złoto, ale z entuzjazmem przyjęli też zupełnie nowe utwory – zapowiadające nową płytę artysty Tylko nocą i Annuszka.

Muzyk zagrał też hit Męskiego Grania z 2018 roku – Początek. Zalewski niemal od razu poderwał publiczność do tańca. Maja zajmowała się koordynacją pierwszego koncertu Zalewskiego. Relacjonuje, że zza kulis widziała ludzi, którzy mimo obostrzeń dobrze się bawią. Potwierdzają to komentarze uczestników wydarzenia:

Najlepszy koncert, na jakim byłem. Krzysztof to niesamowity talent, osobowość i charyzma w jednym. – Było super. Świetny koncert.

Słowem – udało się! Pierwszy koncert po przerwie udowodnił więc, że można bawić się dobrze i bezpiecznie. Ale to był dopiero początek weekendu!

alt text

Następnego dnia Zalewski znów grał nad morzem – tym razem w Świnoujściu. Nad koncertem od strony organizacyjnej czuwała Ola. – Przyznam, że nie miałam czasu śledzić dokładnie, co dzieje się na scenie, bo skupiłam się na zapewnieniu wszystkim bezpiecznej zabawy. Bardzo zdyscyplinowana publiczność. Miała maseczki i własne oświadczenia, stosowali się do komunikatów, zachowywali reżim, nie biegali pod sceną, świetnie się bawili!

Na koncercie Zalewskiego w Świnoujściu pojawiła się grupa fanów z Goleniowa, którą muzyk pozdrawiał ze sceny. Z relacji publiczności wynika, że Zalewski znów dał czadu: – Było cudownie! Krzysztof Zalewski – po prostu wulkan energii! Chętnie powtórzyłabym w najbliższym czasie. – Cudowny i energetyczny koncert od pierwszych nut. Szkoda, że tak szybko się skończył :)

To dopiero początek letniej trasy Zalewskiego – artysta w sierpniu zagra jeszcze w Giżycku, Ostródzie, Kielcach i Płocku.

Niezawodna Nosowska w Opolu

Kiedy w Świnoujściu bawili się fani Zalewskiego, w Opolu trwał koncert Katarzyny Nosowskiej. Artystka zaczęła wieczór od utworu z albumu UniSexBlues – Nerwy. Publiczność poderwała się do tańca, kiedy ze sceny rozległ się singiel z najnowszej płyty – Ja pas. W setliście nie zabrało też starszych utworów. Na bis Nosowska zagrała utwór znany z kultowego albumu Puk Puk – Jeśli wiesz, co chcę powiedzieć.

Po koncercie fani Nosowskiej nie kryli entuzjazmu:

Kasiu! Jesteś jak zawsze wspaniała! Ty i Twój zespół! Jestem pod ciągłym wrażeniem Twojego wokalu i tego, jak wspaniałym człowiekiem jesteś. Wracajcie z koncertami :)

alt text

– Wspaniały koncert 👌❤️ Kasia jak zawsze pełna energii i ciekawych historii! Organizacja perfekcyjna, obsługa pomocna. – Katarzyna Nosowska jak zawsze boska. Kocham od lat i muzykę, i słowa, i osobę.

Anita, która pracowała nad imprezą w Opolu, zwróciła uwagę na stylizację Nosowskiej. – Wyglądała super! Miała ciemne ubranie i cekinowe rękawiczki, które było widać nawet w ostatnich rzędach amfiteatru. Kasia to w ogóle megaciepła i sympatyczna osoba!

Kolejny koncert Nosowskiej już 15 sierpnia w Płocku.

Lady Pank w Ostródzie – były ciary!

W Ostródzie publiczność bawiła się do kultowych utworów grupy Lady Pank. – Zagrali największe hity: Tańcz, głupia tańcz, Zawsze tam, gdzie Ty, Kryzysową narzeczoną – relacjonuje Adam, który zajmował się obsługą koncertu. Publiczność bawiła się dobrze także przy utworach z nowej płyty Strach się bać.

alt text

– Zarówno po zespole, jak i po publiczności było widać, że tęsknili za graniem na żywo – dodaje Adam. Uczestnicy imprezy dzielili się pozytywnymi wrażeniami: – Cudowny koncert. Były ciary, była moc. Było super! – Dziękuję za koncert zespołowi i całej obsłudze. Było fajnie, wesoło, dużo wspomnień. Z chęcią wybiorę się na kolejne. – Koncert był rewelacyjny, przeżycia niesamowite, bawiłam się znakomicie.

Kolejne koncerty Lady Pank tego lata – w Kołobrzegu i Świnoujściu.

Kabaret Moralnego Niepokoju w Giżycku

Na długo przed rozpoczęciem występu Kabaretu Moralnego Niepokoju w Giżycku przed wejściem do amfiteatru ustawiła się kolejka.

– Część widzów nie miała ze sobą oświadczeń o stanie zdrowia, musieli więc je wypełniać na miejscu, co trochę trwało – mówi Arek, który koordynował wydarzenie. Żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo i uniknąć długiego czekania przed wejściem, wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia najlepiej zabrać ze sobą. Dzięki temu nie będziemy musieli nadwyrężać swojej cierpliwości.

Kabaret Moralnego Niepokoju zagrał swój nowy program, nie zabrakło też żartów inspirowanych ostatnimi wydarzeniami – kabareciarze śmiali się z wakacji w czasach wirusa. Widownia była bardzo zadowolona.

Doskonały wieczór. Żadnej taryfy ulgowej i ciężka praca całego kabaretu dała niesamowity efekt. Nie pamiętam, abyśmy się tak dobrze bawili przez ostatnie lata. Gratulacje!

alt text

– Czołówka polskich kabareciarzy, satyryków – oczekiwałem dobrego humoru i dobrej zabawy, nie zawiodłem się. Tę opinię mogę wyrazić także w imieniu towarzyszących mi osób, gdyż jednogłośnie po spektaklu wspominaliśmy dobre, zabawne chwile spędzone wspólnie z tym kwartetem. Było zajefajnie.

Jeśli macie apetyt na dobre żarty, to 8 sierpnia Kabaret Moralnego Niepokoju zagra w Ostródzie. Grupa będzie też jedną z gwiazd Polskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie.

Wracamy do kultury – bawimy się bezpiecznie

Wszystkie imprezy, które zaplanowaliśmy dla was na lato, odbywają się w reżimie sanitarnym. Trwająca wciąż epidemia wymaga zastosowania specjalnych środków bezpieczeństwa. Żeby cieszyć się kontaktem z ulubionymi artystami na żywo, wszyscy musimy dostosować się do wymogów, które ograniczają ryzyko zarażenia.

Sprawdź, jak bawić się bezpiecznie:

  • jeśli to możliwe, kup bilety online;

  • przed wejściem zachowaj dystans – nie tłocz się w kolejce;

  • na wydarzenie zabierz ze sobą wydrukowane i wypełnione oświadczenie o stanie zdrowia. Dzięki temu unikniesz stania w kolejce po formularze w trakcie wydarzenia;

  • zakryj usta i nos – także wtedy, kiedy zajmiesz już swoje miejsce;

  • przed wejściem zdezynfekuj ręce;

  • pozostań na miejscu – nie podchodź pod scenę, nie przesiadaj się bliżej innych uczestników imprezy.

Jeśli chcecie być na bieżąco, wracajcie do kultury razem z nami – dołączcie do naszej zamkniętej grupy na Facebooku Wracamy do kultury.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.