Blog

Spektakle Adria Art i bydgoskie marki. Zobaczcie co kupić na święta?

Anna Stankiewicz-Sztybel
Dlaczego sklep Bą Bą spodobałby się jednej z bohaterek spektaklu „Nerwica natręctw”, a Derred przyszedłby z odsieczą dla kawalera z „Wąsika” i pomógł mu podczas wizyty teścia? Jeśli jeszcze nie kupiliście świątecznych prezentów, odwiedźcie bydgoskie sklepy i zobaczcie, co mają wspólnego z naszymi wydarzeniami.

Jako prezent proponowaliśmy wam już świąteczny voucher Adria Art na wydarzenia kulturalne. Teraz przyszedł czas, by pokazać wam bydgoskie marki, które oferują wyjątkowe prezenty. Wciąż nie wiecie, co kupić na święta? Oto wyjątkowy prezentownik inspirowany naszymi spektaklami!

„Berek, czyli upiór w moherze 2” – w Folkstarze kolorowo jak u pani Ani

Pani Ania, bohaterka spektaklu „Berek, czyli upiór w moherze 2”, ma w swoim mieszkaniu wyjątkowy, swojski klimat. Napijemy się u niej herbatki w filiżankach z czasów PRL-u, znajdziemy zastawę w kolorowe wzory i w końcu usiądziemy w wygodnej, kilkunastoletniej kanapie.

Klimat u Pani Ani kojarzy nam się ze sklepem Folkstar w Bydgoszczy, w którym kupimy czerwone korale, krawaty i kolorowe talerzyki. Dodatkowo w pakiecie pięknie udekorujemy nasze choinki – folkowymi bombkami i światełkami.

Bą Bą i „Nerwica natręctw”

Widzieliście już nasz spektakl „Nerwica natręctw”? To historia skomplikowanych osobowości, które spotykają się w poczekalni u psychiatry. Jedna z bohaterek choruje na palilalię. Oznacza to, że jej podświadomość każe powtarzać wymawiane przez nią słowa dwukrotnie. Jesteśmy pewni, że pacjentkę zadowoliłaby nazwa sklepu Bą Bą. 😊 A jeszcze bardziej to, co można w nim kupić. Gdy tylko otworzysz drzwi sklepu, twoim oczom ukażą się prawdziwe belgijskie czekoladki. Smacznego!

alt text

Derred przyćmi każdy „Wąsik”

Okres świąt to często pierwsze spotkania z przyszłymi teściami. Bywa, że tak bardzo stresujemy się tą wizytą, że podczas przygotowań przechodzimy szereg niefortunnych zdarzeń. Doskonale wie o tym bohater spektaklu „Wąsik”, któremu posłuszeństwa odmawia maszynka do golenia. Jesteśmy pewni, że w tym dniu bohaterowi pomogłaby wizyta w pracowni Derred, która tworzy piękne garnitury, krawaty, muszki, chustki i inne dodatki. Tak ubrany zięć na pewno zyskałby w oczach przyszłego teścia!

ANKObiżuteria i jej „Przygoda z ogrodnikiem”

Jednym z najczęściej oglądanych spektakli w 2020 roku była „Przygoda z ogrodnikiem”. Główna bohaterka, w którą wciela się Anna Mucha, przechodzi ognisty romans z tytułowym ogrodnikiem. Jakie będą tego konsekwencje? Zobaczcie sami!

„Przygoda z ogrodnikiem” kojarzy nam się oczywiście z naturą i sklepem ANKObiżuteria. Właścicielka tego miejsca tworzy biżuterię z miłości do natury. Kupicie tutaj wyjątkowe łańcuszki, kolczyki, pierścionki, a nawet zakładki do książek. W każdej rzeczy schowane są drobne kwiatki, listki i inne rośliny.

alt text

Karmelowa Kraina w stylu „Nowy Jork. Prohibicja”

Jazz, taniec i Nowy Jork – to wszystko łączy w sobie musical, który w 2021 roku możecie obejrzeć w Toruniu. Głowni bohaterowie „Nowy Jork. Prohibicja” przenoszą nas do lat 20. Ich kolorowe stroje, piękne piosenki i historia przywodzą nam na myśl Karmelową Krainę. To wyjątkowe miejsce w Bydgoszczy, w którym kupicie kolorowe, ręcznie wykonane słodycze. W ofercie jest aż 40 smaków!

Jak Landschaft, to tylko „Ludzie inteligentni”

Kto kocha, ten błądzi. Znakomicie wiedzą o tym bohaterowie spektaklu „Ludzie inteligentni”, którzy spotykają się, by omówić bardzo ważną sprawę – rozstanie jednej z par, z którą się przyjaźnią. Takie rozmowy najlepiej upływają w towarzystwie mocnej kawy. Bohaterowie znaleźliby ją zapewne przy ul. Gimnazjalnej w Bydgoszczy w Landschafcie. Polecamy się tam wybrać. Uwaga, możecie być pewni, że ta wizyta może się nieco przeciągnąć.

„Pikantni” i wyjątkowe zapachy z Muzeum Mydła

Dwie pary szukające wrażeń. Każda z nich marzy o tym, by podnieść temperaturę w swoich związkach. Spektakl „Pikantni” to pełna emocji opowieść o tym, jak jedno spotkanie może odmienić życie. W tak romantycznym klimacie z pewnością odnalazłyby się świeczki o zapachu mlecznej czekolady z Muzeum Mydła i Historii Brudu.

alt text

Pamiętajcie, aby zobaczyć wszystkie wymienione przez nas spektakle, możecie podarować bliskim wyjątkowy voucher kulturalny, ważny przez dwa lata od daty zakupu. Więcej informacji przeczytacie TUTAJ.

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.