Spis treści:
Jarosław Boberek – król dubbingu
Jarosław Boberek jest aktorem telewizyjnym, filmowym, teatralnym i oczywiście – dubbingowym. Można go co jakiś czas zobaczyć na scenach Teatru Studio i Teatru Praga w warszawskiej Fabryce Trzciny, a także Teatru Capitol w Warszawie, w którym jest członkiem zespołu. Słynie ze swoich dubbingowych ról, m.in. Króla Juliana.
Jest aktorem o niezwykłym kunszcie i talencie – umie zagrać zarówno szemranego bandziora, jak i egocentrycznego i nieco durnego Króla Juliana. Potrafi wywoływać skrajne emocje, jednak szczególnie dobrze kojarzony jest z komedią.
Jarosława Boberka można zobaczyć na dużym ekranie w takich filmach, jak: „Pułkownik Kwiatkowski” (tutaj wystąpił jako kapitan Bąkiewicz w wojewódzkim sztabie UB), „Wiedźmin” (jako Yarpen Zigrin), „Wyjazd integracyjny” (jako Nowak), „1920 Bitwa warszawska” (jako ułan Paproch) czy „Underdog” (jako „Dziedzic”). Ale równie dobrze znać go można z seriali telewizyjnych, bo występował w „Ojcu Mateuszu”, „Barwach szczęścia”, „13 posterunku”, „Wiedźminie”, „Na dobre i na złe”, „Miodowych latach”, „Uchu Prezesa” i oczywiście w „Rodzinie zastępczej”.
Jarosław Boberek w „Rodzinie zastępczej”
Jeśli o serialowych rolach Jarosława Boberka mowa, nie mogło tu zabraknąć polsatowskiego serialu „Rodzina zastępcza”. Aktor wcielił się tam w sympatycznego, ale nierozgarniętego, starszego posterunkowego. Nie jest on szkodliwy dla otoczenia, chociaż parę razy w serialu potrafił narobić problemów (najczęściej sobie samemu). Czuje strach przed przestępcami, przez co jest dość nieudolnym funkcjonariuszem. Czasem szczęśliwie udaje mu się ująć jakiegoś rabusia, ale tylko jeżeli ma wyjątkowe szczęście i pomagają mu różne zbiegi okoliczności.
Nie jest fanem uprawiania sportu ani literatury, chociaż powieści Sienkiewicza zna na pamięć, co wykorzystuje, pomagając Filipowi Kwiatkowskiemu w przygotowaniach do konkursu o „Trylogii”. Jest raczej na bakier z poprawną polszczyzną – Anka Kwiatkowska wielokrotnie pomaga mu w sporządzaniu raportów służbowych. Jako posterunkowy nie jest zadowolony z pensji i na wszystkie sposoby próbuje znaleźć źródło dużych pieniędzy. W ostatnim odcinku dostaje awans na sierżanta.
Posterunkowy, którego Jarosław Boberek odgrywał od 1999 do 2009 roku, urosła do rangi kultowej postaci. Wciąż wywołuje uśmiech na twarzach wielu widzów i widzek.
Dubbing i Król Julian – „Wyginam śmiało ciało”
Mimo znakomitych ról filmowych i serialowych, najlepiej kojarzonym aspektem kariery Jarosława Boberka jest dubbing. Jedną z jego bardziej znanych ról dubbingowych jest Kaczor Donald. Jego głos można usłyszeć także w filmach i serialach, np. w: „Ed, Edd i Eddy”, „Krowa i Kurczak”, „Karate Kid”, „Kung Fu Panda”, „Nasza niania jest agentem” czy w „Epoce lodowcowej”. Jako reżyser dubbingu ma na swoim koncie mniej znane produkcje, takie jak: „Disco robaczki”, „Ryś i spółka, czyli zwierzaki kontratakują” czy „Miś Yogi.
Najbardziej znanym dubbingowym wcieleniem Jarosława Boberka jest król lemurów – Julian. Użyczył głosu temu sympatycznemu lemurowi zarówno w filmach z serii „Madagaskar”, jak i w filmie oraz serialu „Pingwiny z Madagaskaru”. Któż z nas nie nucił pod nosem chociaż raz „Wyginam śmiało ciało, dla mnie to mało!”? Ten utwór wykonuje Jarosław Boberek.
Jarosław Boberek w komedii teatralnej „Wąsik” - bilety na 2023
Czy wąsik może coś namieszać w życiu? W spektaklu „Wąsik - Jak się (nie)golić przed poznaniem teścia” z pewnością będzie przyczyną wielu komicznych sytuacji. Przedstawienie w reżyserii Jana Jankowskiego to dobry humor, tworzony przez świetnych aktorów i aktorki. Na scenie obok Jarosława Boberka będzie można zobaczyć między innymi: Michała Koterskiego, Maurycego Popiela, Martę Wierzbicką i Radosława Pazurę.
Początkowo tytułowy wąsik wywoła dodatkowy stres w oczekiwaniu na przyszłego teścia. Później pomoże głównemu bohaterowi – bezrobotnemu, nieasertywnemu facetowi – stać się mężczyzną. Narzeczona i bezrobotny współlokator nie ułatwiają mu trudnego, pierwszego spotkania z ojcem wybranki. Jak zakończy się to spotkanie i jaką rolę w całej historii odegra tytułowy wąsik? Tego dowiecie się, oglądając tę komedię pomyłek!
Wybierz najlepsze bilety na spektakl "Wąsik" i przekonaj się na własnej skórze, jaki wpływ na życie młodego człowieka może mieć zarost!
Komentarze