Artysta

Marta Wierzbicka

Bio

Marta Wierzbicka to doceniana przez publiczność aktorka serialowa i teatralna. Popularność przyniosła jej rola Oli Zimińskiej w serialu Na Wspólnej, emitowanym przez TVN. Obecnie możemy zobaczyć aktorkę na żywo w spektaklach „My baby, czyli rodzinny biznes” i „Wąsik”.

Marta Wierzbicka studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2005 roku zaczęła grać w „Na Wspólnej”, z serialem związana była przez 11 lat – do 2017 roku. W 2019 wróciła do serialu po przerwie. W międzyczasie pojawiła się również w „M jak miłość”, „Hotelu 52” czy „Pierwszej miłości”. Użyczyła swojego głosu w polskich wersjach filmów: „Alicji w Krainie Czarów” oraz „Alicji po drugiej stronie lustra” Tima Burtona. Aktualnie związana jest warszawskimi teatrami – Capitolem, Komedią i Kamienicą.

MARTA WIERZBICKA NA SCENIE – „WĄSIK”, „CZARNA KOMEDIA” CZY „OSTRA JAZDA”?

Fani Marty Wierzbickiej, mają wiele powodów, żeby rezerwować bilety do teatru. W naszym repertuarze są aż cztery spektakle z udziałem zdolnej aktorki.

Pierwszym z nich jest Czarna komedia – historia młodego rzeźbiarza, który przygotowuje się na poznanie teścia i spotkanie z bogatym kolekcjonerem sztuki, który zainteresowany jest jego pracami. Niestety – wszystko komplikuje nagła awaria światła i wizyta kilku niespodziewanych gości. W „Czarnej komedii” Marta Wierzbicka występuje u boku m.in. Mateusza Damięckiego i Jana Wieczorkowskiego.

Kolejnym spektaklem z udziałem Marty Wierzbickiej, który cieszy się sympatią wśród widzów, jest Ostra jazda – komedia opowiadająca o tym, do czego może zainspirować utrata pracy. Bohaterowie spektaklu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zabrać się za wyprodukowanie filmu erotycznego. Historia pełna humorystycznych sytuacji i zwrotów akcji – zabawa do łez gwarantowana.

Wierzbicka występuje także w zakręconej komedii Kochanie wróciłem oraz najnowszym Wąsiku. Spektakl opowiada historię bezrobotnego mężczyzny, który przygotowuje się na spotkanie z przyszłym teściem. Aktorka odgrywa w Wąsiku jedną z głównych ról.

„MY BABY, CZYLI RODZINNY BIZNES” - NOWA KOMEDIA, W KTÓREJ WYSTĘPUJE MARTA WIERZBICKA

W 2023 roku światło dzienne ujrzała najnowsza komedia twórców „Wąsika” i „Ostrej jazdy”, to jest „My Baby, czyli rodzinny biznes”. To zwariowana komedia o spadku, do którego uzyskania potrzebne jest... dziecko! Marta Wierzbicka wystąpi w niej u boku Jarosławem Boberkiem i Michałem Koterskim.

MARTĘ WIERZBICKĄ POKOCHAŁ TENOR? NOWA KOMEDIA W GWIAZDORSKIEJ OBSADZIE

Przygotuj się na spektakularny występ Marty Wierzbickiej w sztuce O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor! Pośród kłopotów z tożsamością i skomplikowanych związków, wszystko zmierza do wielkiego koncertu, w którym może zabraknąć wykonawców! W spektaklu wraz z aktorką występują m.in. Anna Korcz, Jan Jankowski, Mateusz Banasiuk i Rafał Cieszyński

Bilety

Marta Wierzbicka - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.