Blog

Poznaj komedię „My baby, czyli rodzinny biznes” - nowy hit teatralny!

Asia Tarasińska
Praca w rodzinnej firmie czy własna działalność? Praca z obowiązku czy z pasji? Postawić na swoim czy ulec prośbom innych? Te problemy próbują rozwiązać bohaterowie nowego spektaklu „My baby, czyli rodzinny biznes” w reżyserii Rafała Szumskiego. Autorem sztuki jest pisarz i dramaturg – Mirosław Tomaszewski. Premiera komedii teatralnej odbędzie się w kwietniu 2023. Podglądaliśmy aktorów podczas prób – publiczność bez wątpienia pokocha ten tytuł!

Nowy spektakl teatralny „My baby, czyli rodzinny biznes”

Spektakl „My baby, czyli rodzinny biznes” to najnowsza produkcja teatralna, która bawi, choć daje również wiele do myślenia. Głównymi bohaterami spektaklu jest para, która postanowiła nie mieć dzieci. W końcu trzeba mieć zasady i żyć według własnych reguł, prawda? Prawda! Ale do czasu.

Przed trudnym dylematem staje 40-letni Adam, który dotąd nie marzył o tym, aby zostać ojcem. Wszystko zmienia się jednak pod wpływem wydarzeń na tle zawodowym. Jego matka jest właścicielką dochodowego biznesu. Chce, aby syn przejął firmę. Ma tylko jeden warunek – wnuki. Czy to nie szantaż?

Targany wątpliwościami Adam nie potrafi podjąć decyzji i zdobyć się na szczerą rozmowę. Jak przedstawić warunki matki swojej małżonce? Zgodzi się czy wpadnie w furię? Zegar biologiczny partnerki tyka. Wizja wielkiego spadku wisi na włosku. Czy wszystko przepadnie, gdy Adam i Zosia sprowadzą na świat potomstwa?

My baby, czyli rodzinny biznes” to przewrotna historia, w której okazuje się, że nie zawsze jesteśmy kowalami swojego losu. Gdy ktoś zaproponuje nam posadę prezesa zarządu dochodowej firmy w zamian za wnuka, wszystko się może wydarzyć.

Kto rządzi w Waszej rodzinie? Wy, partner, rodzice, rodzeństwo, a może dzieci?

 My baby, czyli rodzinny biznes spektakl komediowy

Mirosław Tomaszewski – autor sztuki „My baby, czyli rodzinny biznes”

Autorem sztuki „My baby, czyli rodzinny biznes” jest Mirosław Tomaszewski - absolwent Politechniki Gdańskiej, urodzony w 1955 roku w Gdyni. W latach 2015-2017 prowadził warsztaty scenariuszowe na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Mirosław Tomaszewski jest odpowiedzialny za kilka sztuk teatralnych, powieści oraz opowiadania. Ponadto jest autorem około 250 odcinków seriali telewizyjnych! Na jego dorobek artystyczny składają się powieści "Pełnomocnik" (1992), "UGI" (2006), "Marynarka" (2013) i "Powrót Wilka" (2021, zwycięzca w Gdańskim Konkursie Literackim). Teatr zawdzięcza mu między innymi dramaty "Stroiciel" (1995), "Jak bracia" (2007) oraz tragikomedię "Osadzeni" (2019). Dzieła dramaturga prezentowane były dotychczas w teatrze telewizji, teatrze Polskiego Radia i na scenie.

miroslaw tomaszewski

Czasem autor decyduje się stanąć po drugiej stronie kamery. Tak było w przypadku komedii "Wirus", gdzie wcielił się on w rolę policjanta. Oprócz oczywistego talentu pisarskiego Mirosław Tomaszewski przejawia również umiejętności z dziedziny... budowy maszyn. Tym sposobem został twórcą trzech wynalazków.

Najnowszym dziełem scenarzysty jest właśnie komedia "My baby, czyli rodzinny biznes". Jesteśmy przekonani o tym, że po obejrzeniu spektaklu będziecie mieli ochotę zapoznać się z pozostałą twórczością Mirosława Tomaszewskiego!

Rafał Szumski – reżyser nowej komedii teatralnej

Rafał Szumski to aktor i reżyser. W krakowskim Teatrze im. Juliusza Słowackiego wyreżyserował spektakl „Ludwiczek” oparty na biografii Ludwika van Beethovena. W Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni wystawił „Sen nocy letniej”.

Jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie im. Aleksandra Zelwerowicza, a konkretnie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Ukończył także Wydział Reżyserii Dramatu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Gawryluk, Boberek, Wierzbicka, Ankudowicz, Koterski, Mikołajczak – obsada spektaklu

Obsada spektaklu „My baby, czyli rodzinny biznes” to połączenie różnych aktorskich energii i doświadczeń. Ci artyści tworzą temperamentną grupę oddaną swojej pracy. Przed Wami wystąpi Ewa Gawryluk, którą doskonale znacie z popularnego serialu „Na wspólnej”. W jaką postać wcieli się w spektaklu Rafała Szumskiego? Przekonajcie się, czy polubicie jej bohaterkę! Kobiecą część zespołu tworzą także Marta Wierzbicka oraz Katarzyna Ankudowicz, które grają jedną z ról na zmianę. Obie aktorki doskonale znacie z komediowego repertuaru Adria Art. Marta Wierzbicka gra w przedstawieniu „Ostra jazda” oraz „Wąsik”. Katarzyna Ankudowicz pojawia się w hicie teatralnym „Nerwica natręctw”.

Męska część zespołu to również znani i doceniani aktorzy. Jarosław Boberek to niekwestionowany król polskiego dubbingu. Artysta występuje w nowej produkcji „Na zdrowie” w reżyserii Marcina Hycnara oraz komedii „Wąsik”. W spektaklu Jana Jankowskiego gra również Michał Koterski, który zdobył rozpoznawalność dzięki rolom w filmach Marka Koterskiego. Ostatnim z aktorów „My baby, czyli rodzinny biznes” jest Michał Mikołajczak. To artysta, który odgrywa jedną z głównych ról w serialu „Na wspólnej”.

Bilety do teatru 2023 na spektakl „My baby, rodzinny biznes”

Jesteście ciekawi jak potoczą się losy bohaterów nowego spektaklu? Czyja racja zwycięży? Jak poradzi sobie Rafał Szumski jako reżyser komediowy? Premiera produkcji odbędzie się już w kwietniu. Bilety na spektakle znajdziecie w zakładce „Teatr” wraz z aktualnym repertuarem na rok 2023 i 2024.

Bilety

Komentarze

Maria
Najlepszy spektakl polskiego autora jaki widziałam. Gra aktorów rewelacyjna. Polecam.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.