Blog

Polskie filmy i seriale na Netflix! Jakie premiery czekają nas w 2023?

Weronika Horoszczuk-Jacyna
W ostatnich latach polskie produkcje oryginalne znacząco zasiliły zbiory dostępne na platformie Netflix. Znamy już nowe tytuły i kontynuacje, które pojawią się w serwisie w najbliższych miesiącach. Nie zabraknie kryminału, romansu, dramatu, komedii, a nawet… westernu! Jakie nowości szykuje dla nas Netflix w 2023 roku?

Polskie filmy na Netflix w 2023

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów 2021 roku powraca w drugiej części! „Furioza”, w reżyserii Cypriana T. Olenckiego, otrzymała 3 nominacje. W obsadzie filmu znaleźli się Mateusz Banasiuk, Weronika Książkiewicz, Mateusz Damięcki, Szymon Bobrowski, Janusz Chabior i Wojciech Zieliński. Dla odmiany, w serwisie Netflix będzie można obejrzeć romans o uczuciu sprzed lat, pt. „Dzisiaj śpisz ze mną” w reżyserii Roberta Wichrowskiego. Kolejną propozycją jest film przygodowy, oparty na kultowej serii, „Pan Samochodzik i Templariusze”.

Szukając akcji rozgrywającej się w świecie rapu i nieczystych interesów, natrafimy na „Freestyle” w reżyserii Macieja Bochniaka. Wiadomo już, że w główną postać wcieli się Maciej Musiałowski, a zdjęcia realizowane są na ulicach Krakowa. Z kolei film „Dzień Matki”, w reżyserii Mateusza Rakowicza, to niezwykła historia o poświęceniu i miłości matki do dziecka. W rolę głównej bohaterki – Niny – wcieli się Agnieszka Grochowska. Ponadto na ekranie zobaczymy Dariusza Chojnackiego, Adriana Deliktę i Jowitę Budnik.

Sexify i inne seriale na Netflix w 2023

Nowy rok będzie ekscytujący dla wszystkich „serialomaniaków”. Już w styczniu na platformie ma się pojawić drugi sezon głośnego serialu „Sexify”. W obsadzie „polskiego Sex Education” znaleźli się między innymi Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura, Bartosz Gelner i Sebastian Stankiewicz. Po sukcesie serialu „Wielka woda”, jego twórcy (Jan Holoubek, Kasper Bajon i Anna Kępińska) postanowili wyprodukować kolejny serial katastroficzny. Podczas ostatniej wizyty dyrektora generalnego Netflixa – Reeda Hastingsa  - w Polsce, zapowiedziano między innymi serial „Heweliusz”.

Fabuła będzie opierać się na historii zatonięcia promu Jan Heweliusz. Do nowości należą również „Idź przodem, bracie” (w konwencji westernu) oraz „Lady Janosik” w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej. Do ciekawych propozycji na 2023 rok należą także „Informacja zwrotna” na podstawie powieści Jakuba Żulczyka (główną rolę zagra Arkadiusz Jakubik), „Dziewczyna i kosmonauta” – romans, w którym zagrają Magdalena Boczarska, Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Jędrzej Hycnar.

Zgodnie z polityką Netflixa, znajdzie się również miejsce na produkcje uwzględniające mniejszości. „Infamia”, w reżyserii Anny Maliszewskiej, dotyczyć będzie społeczności romskiej, a „Lovzone”, w reżyserii Tarabury i Katarzyny Warzechy, poruszy kwestię osób ze spektrum autyzmu.

Pierwsze polskie reality show na Netflix w 2023

W 2023 roku Netflix postanowił zaskoczyć widzów pierwszym polskim reality show zrealizowanym na potrzeby platformy, czyli „Love Never Lies: Polska”. Pomysł zrodził się w Hiszpanii w 2021 roku i polega na… weryfikowaniu prawdomówności uczestników programu. Producenci umieszczą sześć par w willi, w której będą mogli spędzać razem czas i bliżej się poznać. Mówienie prawdy będzie nagradzane, zaś kłamstwo karane. W rozstrzyganiu wyników pomocny będzie urządzenie do wykrywania kłamstw – Eye Detect. Gra polegająca na wystawianiu na próbę romantycznych relacji toczyć się będzie o niemałe pieniądze… Polską edycję show poprowadzi Maja Bohosiewicz (siostra Soni Bohosiewicz) - aktorka znana między innymi z „M jak Miłość”. Program pojawi się na Netflixie już w styczniu!

 

Komentarze

Vikivmp
urenrjrjkvnm
Margarethkj
Novost
Roblbh
Novost
Sławek
To nie są wszystkie polskie filmuy na Netflix w 2023 r. Przesyłam link do pałnej listy premier w 2023 r. https://www.wroclaw.pl/kultura/netflix-promuje-polskie-produkcje-premiery-filmy-seriale-2023 Pozdrawiam

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.