Spis treści:
Komedia teatralna, która zachwyca od pokoleń
„Goło i Wesoło” to sztuka, która od ponad trzydziestu lat jest na topie. Wychowują się na niej kolejne pokolenia widzów spragnionych lekkiego humoru. Została zagrana w niejednym składzie aktorskim i wyreżyserowana przez wielu uznanych reżyserów. W 2023 zobaczycie „Goło i Wesoło” w reżyserii Tomasza Sapryka. Tego artystę już doskonale znacie. Zna definicję humoru, śmiechu i zabawy w dobrym smaku. Zresztą sam występował w jednej z wersji spektaklu.
W niewielkim mieście w Polsce kilku mężczyzn traci pracę. To dla nich trudny moment. Muszą znaleźć dla siebie nowe zajęcie, a to wcale nie takie łatwe. Jeden z nich wpada na szalony pomysł. Panowie utworzą grupę striptizerów o nazwie „Napalone Nosorożce”. Striptizowi towarzyszą pierwsze nieśmiałe próby. Mężczyźni nie znają możliwości swoich ciał, wstydzą się i próbują ukrywać swoje niedoskonałości. Jednak to właśnie ich wady i różnorodność w wyglądzie, wieku i umiejętnościach tanecznych czynią z nich wyjątkową grupę.
Mimo, że spektakl grany jest już wiele lat – jest nadal aktualny. Choć z początku aktorzy czuli się skrępowani, to z czasem okazało się, że sami przełamują swoją nieśmiałość i dobrze się przy tym bawią.
Wszyscy czekają na finał! Bo w finale przychodzi pora na premierowy występ „Napalonych Nosorożców” po długich, męczących próbach. Ale jakże owocnych!
Kolorowa obsada w spektaklu „Goło i wesoło”
Jak wskazuje historia i skład „Napalonych Nosorożców”, obsada jest zdecydowanie męska. W spektaklu występuje tylko jedna aktorka – Katarzyna Ptasińska. W komedii wciela się w tancerkę z wieloletnim doświadczeniem, która pomaga początkującym w zawodzie. To trudne zadanie, bo nawet podstawowe kroki musi powtarzać wielokrotnie. Ale mężczyznom ta nauka wyjdzie na dobre. Sprawdzona choreografia od tancerki i kilka ruchów od siebie.
W pozostałych rolach występują: Sebastian Cybulski, Wojciech Solarz, Michał Lesień-Głowacki, Michał Meyer, Marek Kaliszuk i Piotr Zelt. To aktorzy z różnym doświadczeniem zawodowym. Podczas prób musieli pokonać trudności związane z umiejętnościami choreograficznymi i podejściem do swojego ciała. To w zawodzie aktorów bardzo częste. Wychodzenie ze swojej strefy komfortu jest wpisane w tą pracę. Jednak aktorzy najczęściej doceniają takie wyzwania. To przygotowuje ich do następnych niełatwych scen. Sami się przekonacie, że aktorzy w przedstawieniu „Goło i Wesoło” pokonali wszystkie swoje lęki.
„Goło i wesoło” na ekranie
Mamy dla Was propozycję na rozgrzewkę przed wyjściem do teatru. Wiedzieliście, że w 1997 roku miał swoją premierę film o takim samym tytule jak spektakl? To angielska produkcja, która opowiada o losach sześciu mężczyzn, którzy stracili pracę w stalowni. Chcą wziąć los w swoje ręce, szukają inspiracji do dalszego działania. Bodźcem do podjęcia nowej pracy są występy zespołu Chippendales. Panowie postanawiają założyć własną ekipę i zostać nieprofesjonalnymi striptizerami.
Może nie mają doświadczenia, ale za to jaki zapał! Tak jak bohaterowie teatralnej wersji „Goło i Wesoło” - są mężczyznami o różnej postawie, wadze i w różnym wieku. Z tej różnorodności robią największy atut. A kobieca publiczność pęka w szwach na ich występach.
Filmowa wersja tej historii to tylko wstęp do dobrze spędzonego czasu. Przekonajcie się, że na żywo w teatrze zabawa jest dużo lepsza! Na spektaklu macie aktorów na wyciągnięcie ręki. To są dopiero emocje!
Komedia tylko dla dorosłych!
Uwaga! Ważne ogłoszenie. Drodzy widzowie – tym razem młodych odbiorców zostawcie w domu. „Goło i Wesoło” to spektakl tylko dla dorosłych. Sprawdźcie w naszym repertuarze, a z pewnością odnajdziecie inne ciekawe propozycje teatralne dostosowane do wieku.
Bilety do teatru 2023 - "Goło i wesoło"
Bilety na spektakl "Goło i wesoło" znajdziecie na naszej stronie internetowej. Sezon teatralny w 2023 rozkręca się na dobre - z komicznymi opowieściami i słynnymi aktorami na scenie. Przekonajcie się sami, a najlepiej - w towarzystwie koleżanek!
Komentarze