Blog

Ray Wilson – jak muzyk trafił do Polski?

Marta Fortowska
Ray Wilson to urodzony w 1968 roku szkocki gitarzysta, kompozytor, wokalista i autor tekstów piosenek. Występował m. in. z zespołami Stiltskin i Genesis, a od 2001 roku rozwija karierę solową. Rzadko zdarza się, żeby muzyk zza granicy, który występował na największych, światowych scenach, rozwijał karierę w Polsce. Jak do tego doszło? Tego dowiecie się z artykułu.

Miłość na koncercie charytatywnym

W 2007 roku muzyk przyjechał do Polski, by zagrać koncert charytatywny w jednym z kameralnych poznańskich klubów. W ten sposób rozpoczął się zupełnie nowy etap w życiu Raya Wilsona, nie tylko zawodowym, ale także prywatnym. Po koncercie uwagę muzyka zwróciła jedna z dziewczyn stojących przy barze. Jak się okazało, była to tancerka Teatru Wielkiego w Poznaniu – Małgorzata Mielech.

„Pamiętam, jak patrzyłem na nią i pomyślałem: "wow, jaka piękna dziewczyna". Oczywiście, w Polsce jest pełno pięknych dziewczyn. Ale w Gosi było coś więcej, nie chodziło tylko o to, jak wygląda, ale jaką jest osobą. To miało dla mnie większe znaczenie niż jej wygląd” – opowiada.

ray wilson gosia mielech

Ray Wilson i Małgorzata Mielech - razem w życiu i w pracy

Aby być z ukochaną, Ray Wilson zmienił całe swoje życie. Przeprowadził się do Polski, gdzie razem z Małgorzatą zamieszkał w Poznaniu. Nawiązał tu także współpracę z polskimi artystami, m.in. z Patrycją Markowską, nagrywając wspólnie piosenkę pt. „Bezustannie”.

Ray Wilson i Małgorzata Mielech są razem już ponad dziesięć lat. Zdarza się, że tworzą parę także w pracy. Tancerka wystąpiła w teledysku do piosenki „Not Long Till Springtime” oraz zaśpiewała z muzykiem w utworze „I Wait And I Pray”.

"Genesis Classic" – wyjątkowa trasa koncertowa Raya Wilsona

Ray Wilson po przeprowadzce do Polski spotkał się z ciepłym przyjęciem przez słuchaczy, a jego koncerty cieszą się popularnością. Nic dziwnego – gdy wychodzi na scenę, zmienia się w wulkan rockowej energii!

Jego najnowsza trasa koncertowa zatytułowana "Genesis Classis" jest okazją do wspólnej podróży przez cały zestaw emocji, które muzyk w mistrzowski sposób potrafi zamykać w swojej muzyce. Ray Wilson zaprezentuje między innymi największe przeboje Genesis. Relacje z koncertów i recenzje fanów potwierdzają – występ Raya Wilsona z zespołem to gwarancja niezapomnianych muzycznych przeżyć! Dajcie znać, czy mieliście już okazję posłuchać muzyka żywo, a może dopiero wybieracie się na jego koncert?

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.