Blog

Krystian Ochman na trasie „Winter Tour’22”. Co przygotował piosenkarz?

Asia Tarasińska
Ten artysta idzie jak burza! Już wiecie o kim mowa? Krystian Ochman to muzyczne zjawisko ostatnich miesięcy. Wygrana w The Voice of Poland, autorskie utwory, wydanie płyty, sukces na festiwalu w Opolu. A co piosenkarz przygotował dla nas w 2022 roku? Jednego możemy być pewni – to będzie coś niezwykłego. Muzyczna przygoda, która poniesie nas po różnych gatunkach i emocjach.

Spektakularne początki Krystiana Ochmana

Krystian Ochman to młody muzyk śmiało nazywany przez wielu objawieniem. Dlaczego? To istny człowiek-orkiestra. Chociaż jego kariera muzyczna zaczęła się niepozornie, od wydarzenia, które każdy uczeń ma z pewnością na swoim koncie. Od szkolnego przedstawienia.

Artysta wywodzi się z rodziny z mocną tradycją muzyczną. Jego tata grał na syntezatorach w grupie Róże Europy, polskim zespole rockowym założonym w latach 80. Natomiast dziadek to prawdziwa legenda sceny operowej! To właśnie Wiesław Ochman po wysłuchaniu występu wnuczka w szkolnym przedstawieniu poprowadził Krystiana muzyczną ścieżką. Zasugerował dalszą edukację w Akademii Muzycznej w Katowicach. Młody artysta trafił tam do klasy wokalistyki klasycznej.

Teraz Krystian Ochman tworzy piosenki z pięknymi, głębokimi tekstami. Podejmuje w nich różne wątki. Śpiewa o miłości, ludzkiej naturze i ambicjach. Nie brakuje też kulturowych odniesień – chociażby do mitologii greckiej w singlu „Prometeusz”.

Głos młodego muzyka ma wiele barw. Krystian doskonale wykorzystuje umiejętności zdobyte w Akademii Muzycznej. Potrafi śpiewać wysoko, wpadając niemal w operowe tony, by za chwilę zabrzmieć jak popowy raper. Radzi sobie w balladowych utworach równie dobrze jak w energicznych kawałkach.

Zwróćcie uwagę na niektóre teledyski. Są piękne! Jednym z naszych ulubionych jest wideo do utworu „Światłocienie”. Każdy z nich ma swoje charakterystyczne kolory, które doskonale współgrają z muzyką i słowami.

https://www.youtube.com/watch?v=9B_Vi7oulnE

The Voice of Poland

W 2020 roku Krystian Ochman wziął udział w programie muzyczno-rozrywkowym „The Voice of Poland”. I śpiewająco wygrał 11. edycję show. Trafił do drużyny Michała Szpaka, który jest dobrze znany odbiorcom Adria-Art. Młody piosenkarz podbił serca jurorów, swojego trenera, a co najważniejsze – podbił serca publiczności. Wśród innych uczestników wyróżniał się swoimi możliwościami w klasycznym śpiewie.

Wykonany przez niego w finale autorski utwór „Światłocienie” odbił się dużym echem w muzycznym świecie. Piosenkę typowana jako jeden z najlepszych debiutanckich singli zwycięzców programu. Jak czytamy w jednym z artykułów:

„Piosenka zanotowała aż 300 tyś. streamów w tydzień i zadebiutowała na Top 200 Spotify. Singiel osiągnął status złotej płyty.”

Płyta „Ochman”

Tytuł płyty młodego artysty łatwo zapamiętać. Swój debiutancki krążek muzyk nazwał po prostu „Ochman”. Wydana w listopadzie 2021 płyta cieszy się dużym zainteresowaniem. Co ciekawe jej wejście na rynek miało miejsce w niespełna rok po wydaniu pierwszego singla. Zgadzamy się ze stwierdzeniem, że to płyta „oferująca najbardziej nietypowe doświadczenie w polskim popie od bardzo, bardzo dawna”. Jakie? Koniecznie posłuchajcie sami!

Nagroda publiczności w Opolu

We wrześniu 2021 roku odbył się 58. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Krystian Ochman zaprezentował na nim utwór „Prometeusz”, który doskonale pokazuje możliwości głosowe młodego wokalisty. Na festiwalu otrzymał Nagrodę Publiczności, co najlepiej potwierdza, że muzyk podbija serca odbiorców swoją twórczością. Wystarczy spojrzeć na komentarze słuchaczy na YouTube pod nagraniem z Opola. To wspaniała fala podziwu dla umiejętności Krystiana.

Winter Tour’22

To będzie coś! Podczas zimowej trasy koncertowej w 2022 artysta zagra swoje największe hity, ale to nie wszystko. Krystian Ochman zaprezentuje także zupełnie nowe utwory. Jesteście ich ciekawi? My nie możemy się doczekać!

Pod hasłem koncert 2022 w kalendarzu koniecznie wpiszcie Krystiana Ochmana i Winter Tour’22. Sprawdźcie które miasto jest najbliżej i wsłuchajcie się z nami w piosenki młodego artysty. Ta trasa koncertowa z pewnością zyska miano legendarnej i niezapomnianej.

Bilety znajdziecie w zakładce Koncerty na naszej stronie internetowej.

 

Bilety

19.03.2023
18:00
G2A Arena Centrum Wystawienniczo - Kongresowe Woj. Podkarpackiego Jasionka, Rzeszów

Komentarze

demi
Dobre koncerty! Mój pierwszy z ADRIA-ART w CSK Lublin! Będą następne!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.