Blog

Teledyski do utworów Anny Wyszkoni – świat pełen liryzmu i ciepła

Asia Tarasińska
Anna Wyszkoni to wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Przez 14 lat należała do zespołu Łzy, później zdecydowała się na karierę solową. Niewiele osób wie, ale piosenkarka ukończyła Studium Finansów, na prośbę swojej mamy. Niedawno zakończyła także kurs projektowania wnętrz. Współpracowała z wieloma artystami – Michałem Bajorem, Markiem Jackowskim, Markiem Raduli. W 2023 roku zagra swoje największe przeboje podczas wyjątkowej trasy koncertowej!

Anna Wyszkoni – niezwykła artystka

Anna Wyszkoni to niezwykła artystka pełna pasji, wrażliwości i miłości. Z fanami dzieli się różnymi momentami ze swojego życia. Nie wstydzi się słabości. Z zespołem Łzy stworzyła wiele hitów. Największym z nich była piosenka „Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka”. Oprócz niej najpopularniejszymi utworami były: „Oczy Szeroko Zamknięte”, „Narcyz się nazywam”, „Gdybyś Był” oraz „Puste Słowa”. 

Choroba Anny Wyszkoni

Anna Wyszkoni opowiedziała o swojej chorobie w „Kulisach Sławy”. Wokalistka walczyła z nowotworem tarczycy. Z początku towarzyszyły jej obawy o głos oraz dalszą pracę. Na szczęście szybko wróciła na scenę. Po stoczeniu walki z chorobą powstała kolejna solowa płyta artystki „Jestem tu nowa”.

Anna Wyszkoni koncerty lzy

Autentyczne wideoklipy - prawdziwa twarz Anny Wyszkoni?

Wizualny świat Anny Wyszkoni jest bardzo różnorodny. Artystka odnajduje się zarówno w lirycznych kompozycjach, swobodnych utworach pełnych ciepła, ale także piosenkach z pazurem. Odzwierciedlenie charakteru tekstów i skomponowanej do nich muzyki znajdziecie w wideoklipach. Anna Wyszkoni z zespołem Video wydała utwór „Soft”. Twórcy zadbali również o stronę wizualną, która została zrealizowana w klimacie pikniku z rodziną i przyjaciółmi.

W teledysku „Na cześć wariata” przenosimy się na szkolną salę gimnastyczną, a w „Wiem, że jesteś tam” Anna Wyszkoni zabiera nas na Lazurowe Wybrzeże i do Prowansji. Utwór „Zanim To Powiem” został zrealizowany w klubie muzycznym i hotelu. Bohaterom towarzyszą światła nocnego miasta. Natomiast wideoklip „Skrable” to zabawa różnymi konwencjami i metodami. Do tego tajemnicza liczba 25 na balonach i świeczkach. I nie zapominajmy o tanecznym teledysku do utworu „Księżyc nad Juratą”! W teledyskach artystki można dostrzec szczerość i otwartość, dzięki czemu możemy poznać Annę Wyszkoni jeszcze lepiej.

„Z ciszą pośród czterech ścian” - Anna Wyszkoni

Teledysk do utworu „Z ciszą pośród czterech ścian” zaczyna się od onirycznego kadru, w którym dominuje biel. Anna Wyszkoni siedzi do nas tyłem, a jej odbicie pojawia się w lustrze, które co chwilę pokazuje ją z innej perspektywy.

Ze świata pełnego nieskazitelnej bieli wkraczamy za wokalistką w świat czerni i mroku. Mroczny makijaż i ubiór Anny Wyszkoni pokazują nam zupełnie inne oblicze artystki.

Teledysk bazuje na mocnych kontrastach kolorystycznych: bieli z czernią oraz bieli z kolorem czerwonym. Taki wizualny zabieg w symboliczny sposób może odnosić się do tekstu piosenki. Dni spędzane bez ukochanego są mroczne i ciche. W wideoklipie kilka razy wracamy do tych samych kadrów.

„Biegnij przed siebie” - wspomnienie dzieciństwa

Piosenka i teledysk „Biegnij przed siebie” mają zupełnie inny charakter. To utwór pełen rodzinnego ciepła. Różowo-fioletowy filtr nałożony na kadry przypomina nagrania ze starych kamer, którym daleko było do idealnej ostrości.

Teledysk złożony jest z domowych, rodzinnych nagrań Anny Wyszkoni. Przede wszystkim są to ujęcia z dziećmi, z codziennych czynności. To wyjątkowy i piękny pamiętnik wideo pełen przełomowych momentów z życia dzieci wokalistki. Wideoklip idealnie pasuje do tekstu piosenki o matczynej miłości.

Anna Wyszkoni - „Czy ten pan i pani”

W teledysku do piosenki „Czy ten pan i pani” występują ludzie, ale skomponowane kadry przypominają raczej teatr marionetkowy, w którym osobą animującą postaci jest sama Anna Wyszkoni. Ruchy bohaterów są zależne od wokalistki, która porusza ciałami postaci poprzez sznurki przymocowane do ich dłoni. Pod koniec muzycznej opowieści piosenkarka daje tytułowym bohaterom wolność i o swoich dalszych krokach decydują sami.

Bilety na koncerty Anny Wyszkoni - Największe przeboje 25 lat

Jeśli chcecie spotkać się z twórczością artystki na żywo zapraszamy Was na wyjątkowy koncert Anna Wyszkoni – Największe przeboje 25 lat. To będzie sentymentalne wydarzenie muzyczne. Z wyjątkowym głosem wokalistki powrócimy do największych przebojów ostatniego ćwierćwiecza.

W październiku 2021 artystka wydała album „Nieznośna lekkość hitu”, na którym znalazły się najważniejsze utwory z lat 1996 – 2021. To podsumowanie dotychczasowej kariery muzycznej Anny Wyszkoni. Piosenkarka o najnowszym albumie powiedziała w jednym z wywiadów tak:

„25 lat minęło… Nie mogę powiedzieć, że jak jeden dzień, na pewno nie. Był to czas piękny, kolorowy, ale też ciężki i ponury. Bilans jest jednak dodatni i to najważniejsze. W tym czasie wydarzyło się w moim życiu tak wiele, że mogłabym napisać książkę. Ale póki co, wolę te moje wspomnienia podsumować muzycznie, bo w tym czuję się najlepiej.”

Jesienią 2022 ukazała się płyta Wyszkoni - "Z cegieł i łez". Artystka swoje najnowsze wydawnictwo promować będzie podczas tegorocznej trasy koncertowej!

Bilety na koncerty Anny Wyszkoni w 2023 znajdziecie na naszej stronie. Czeka tam na Was również aktualny reperatur wydarzeń muzycznych na rok 2023.

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.