Blog

Olaf Lubaszenko - aktor i reżyser w spektaklu „Ludzie Inteligentni”

Asia Tarasińska
Olaf Lubaszenko to twórca, który stawia na rozwój w niejednej dziedzinie artystycznej. Doskonale wie, jak wykorzystać swój talent i umiejętności. Pojawia się w filmach i spektaklach, z powodzeniem reżyseruje, śpiewa, jest aktorem dubbingowym i prezenterem telewizyjnym. Zadebiutował w serialu „Życie Kamila Kuranta” mając zaledwie 14 lat! Już niebawem zobaczymy go w nowej roli.

Olaf Lubaszenko – rodzina, wykształcenie, praca

Olaf Lubaszenko to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów. Jest synem Edwarda Linde-Lubaszenko oraz Asji Łamtiuginy, którzy również zajmują się aktorstwem. Urodził się w 1968 roku we Wrocławiu. Co ciekawe, nie jest on aktorem z wykształcenia. Artysta długo zmagał się ze swoją wagą. Do otyłości znacznie przyczyniła się depresja a w walce o zdrowie pomogli mu specjaliści i operacja. Olaf Lubaszenko schudł aż 80 kilogramów! Postępami leczenia i rehabilitacji dzielił się z fanami na swoim profilu na Instagramie. Olaf Lubaszenko potrafi pozytywnie zaskakiwać swoich fanów. Ciekawostką jest, że razem z Lady Pank zaśpiewał utwór „Nie wierz nigdy kobiecie”? Odbyło się to podczas występu z okazji osiemnastych urodzin zespołu.

Czym zaskoczy nas Olaf Lubaszenko w 2022 roku? Od 1 września tego roku pełni on między innymi funkcję dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Olafem Lubaszenko w teatrze – spektakle, kariera aktorska

Olaf Lubaszenko w swojej karierze aktorskiej grał na wielu polskich scenach. Docenia sposób pracy w teatrze oraz wszystkie związane z nią niedogodności i płynącą z występowania satysfakcję. W rozmowie w programie TVN podkreślił:

„(…) codzienna ciężka praca w teatrze wykonywana na żywo, trud prób i dochodzenia do efektu, potem weryfikacja tego efektu z publicznością, ten natychmiastowy zwrot i ocena, to jest coś bezcennego”.

Aktor występował do tej pory na deskach Teatru Capitol, Teatrze Buffo, Teatrze Muzycznym Roma, Teatrze Nowym w Poznaniu czy Teatrze na Woli. Na swoim koncie ma również ponad dwadzieścia ról w Teatrze Telewizji. Olaf Lubaszenko zagrał w uwielbianym polskim musicalu „Metro” w reżyserii Janusza Józefowicza! Wcielił się tam w rolę reżysera, który odrzucił młodych aktorów-amatorów podczas castingu do profesjonalnego musicalu. W warszawskim Teatrze Kamienica gra w spektaklu „Kolacja na cztery ręce” obok Emiliana Kamińskiego, reżysera spektaklu „Niespodzianka”. W Krakowie pracuje w Teatrze STU. Wyjątkowe postaci tworzy w spektaklach „Kolacja na cztery ręce” czy „Księżyc i magnolie”. Zagrał także w wyjątkowej realizacji „L do L” w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego. W jednym z wywiadów Lubaszenko przyznał, że „wciąż trzeba grać komedie”. Dlatego w rolach Olafa Lubaszenki i reżyserowanych przez niego spektaklach nie brakuje dobrego humoru!

Olaf Lubaszenko jako reżyser – „Chłopaki nie płaczą” i „Poranek kojota”

Olaf Lubaszenko tylko gra w filmach, ale również je reżyseruje! Fenomenalnie radzi sobie z komediami. Wyreżyserował filmy „Sztos”, „Chłopaki nie płaczą”, „Poranek kojota”, „E=mc2” czy „Chwila nieuwagi, czyli drugi sztos”. To tytuły ponadczasowe dla polskiej sztuki kinematograficznej. Olaf Lubaszenko wielokrotnie współpracował na planie filmowym z Cezarym Pazurą. Jako aktor filmowy zyskał popularność dzięki filmom „Kroll”, „Psy” i „Demony wojny wg Goyi”. Obok Pawła Domagały zagrał w nowym filmie „Na chwilę, na zawsze”.

Olaf Lubaszenko w spektaklu „Ludzie inteligentni” – bilety, repertuar, obsada

W spektaklu „Ludzie inteligentni” Olaf Lubaszenko spełnia się w dwóch rolach. Artysta wyreżyserował sztukę, którą napisał Marc Fayet, a także wcielił się w jedną z postaci. To przedstawienie z tajemniczym podtytułem „czyli kto kocha ten błądzi”. Widzowie mogą odnieść wrażenie, że bohaterowie definiują miłość i spokojny związek zupełnie inaczej niż powszechnie przyjęto. Świat stanął na głowie? Zobaczymy!

Ludzie inteligentni - komedia - teatr - bilety

Ludzie inteligentni” to opowieść o trzech parach, które prowadzą długie dyskusje o swoich drugich połówkach, stałości w związkach i niepokojących sytuacjach. Na wieczornych spotkaniach snują domysły i aluzje komplikując sobie życie. Kim tak naprawdę są tytułowi „ludzie inteligentni”? Dwoje dorosłych ludzi podejmuje decyzję o rozstaniu. Są zgodni, że to już czas, by się pożegnać. Dlaczego to takie podejrzane? Komedia Olafa Lubaszenki pokazuje związki w krzywym zwierciadle, a także nasze filmowe wyobrażenia o rozstaniach pełnych płaczu i krzyku. Spotkania „Ludzi inteligentnych” rozbawią Was do łez!

W spektaklu komediowym Olafa Lubaszenki wystąpią: Renata Dancewicz, Iza Kuna/Maria Seweryn, Magdalena Stużyńska/Paulina Holtz, Mariusz Witkowski/Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski/Adam Krawczuk, Olaf Lubaszenko/Bartłomiej Topa/Piotr Borowski. Sprawdź aktualny repertuar na 2022 i 2023 i już teraz zarezerwuj bilety na Ludzi inteligentnych!

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.