Blog

„Pół geniusz – pół kretyn” – nowy program Igora Kwiatkowskiego!

Ola Malich
Igor Kwiatkowski to chyba najbardziej znana blondynka w Polsce. Jego Mariolka, Kryspin czy Jacek Balcerzak, który ma „skierowanko na badanko”, to już wręcz kultowe postacie polskiej sceny kabaretowej chętnie śledzone przez fanów i fanki dobrej rozrywki kabaretowej. Jak zaczęła się jego przygoda z kabaretem i co robi teraz?

Przed rozpoczęciem kariery kabaretowej Igor Kwiatkowski imał się wielu zajęć – z wykształcenia jest bowiem kucharzem, pracował także jako magazynier i wykładacz napojów gazowanych i alkoholowych w markecie. Przez pewien czas był również DJ-em w radiu Roxy FM. A w 2004 roku wraz z Robertem Motyką i Rafałem Kadłuckim założył kabaret Paranienormalni (cytując jedną z piosenek grupy – „Para, bo trzech, nienormalni, bo widać”) i współtworzył go aż do grudnia 2017 roku, kreując fantastyczne, nietuzinkowe i kultowe postacie.

Igor Kwiatkowski w kabarecie „Paranienormalni” – Mariolka, Kryspin i Balcerzak

Dzięki jego ogromnemu talentowi i charyzmie powstały, a właściwie – ożyły postaci takie, jak: Kryspin, Mariolka, Jacek Balcerzak czy Janusz Tuzinek. Mariolka jest jednym z pierwszych alter ego Igora Kwiatkowskiego. W dużej mierze, jej kreacja została stworzona i wykreowana na podstawie barmańskich doświadczeń kabareciarza. Powstało wiele skeczów z Mariolką w roli głównej – „Mariolka w SPA” – rozmowa telefoniczna ze słynną przyjaciółką Mariolki – Gabryśką o perypetiach związanych z pobytem w SPA, „Mariolka – Rolnik szuka żony”, z którego dowiadujemy się jak wypełnić ankietę do „Rolnik szuka żony”. Warto również wspomnieć przygodę Mariolki z policjantem, która była zdziwiona, że auto jedzie czy Mariolkę testującą kosmetyki i leki. Każdemu skeczowi z Mariolką towarzyszyła charakterystyczna muzyka – konkretnie „Pump it Up” w alternatywnych wersjach tekstowych.

Kolejną postacią tworzoną przez Igora Kwiatkowskiego był Kryspin „Krisperson” prowadzący mini-wideoblog, na którego wrzuca krótkie filmowe komentarze kręcone prawdopodobnie komórką. Kryspin na scenie należy do Fanclubu antyfanów Kabaretu Paranienormalni. Nosi okulary korekcyjne z baaardzo grubymi szkłami (które mocno powiększają oczy), nakładkę na zęby, która ma imitować problemy ze zgryzem. Igor Kwiatkowski wcielający się w tę postać kreuje osobę z niepełnosprawnością w stopniu lekkim.

Innymi postaciami tworzonymi przez Igora Kwiatkowskiego są Jacek Balcerzak – bokser z zanikiem pamięci krótkotrwałej i Janusz Tuzinek – artysta, literat z wadą wymowy witający „po ciemnej stronie Księżyca” i autor powieści „Krzyk w nocy, czyli spowiedź niczyja”, która pochodzi z mrocznej części jego kariery, kiedy znajdował się w szpitalu psychiatrycznym „powieść ta była pisana z wielkim trudem, bo byłem bardzo przywiązany do swojego łóżka”. Fani i fanki kabaretu poznali niestety tylko rozdział siedemnasty tego wiekopomnego dzieła.

Piosenki Igora Kwiatkowskiego – „Drobnostka”

W 2016 roku Igor Kwiatkowski w pewnym sensie wrócił do roli aktora – tym razem dubbingowego. Użyczył on bowiem swojego głosu Maui z filmu „Vaiana. Skarb oceanu”.  Sam aktor stwierdził wówczas, że „była to fucha od Samego Walta Disneya”. Maui jest w zasadzie dużym dzieckiem, ma w sobie wiele dziecięcego witalizmu i energii, a cała „Vaiana” to bajka bez podtekstów – po prostu bawiąca i opowiadająca historię tytułowej córki wodza wysp Te Fiti, która marzy by opuścić wyspę i odkrywać inne światy. Do tego filmu Igor Kwiatkowski nagrał także piosenkę „Drobnostka”. Jest to utwór bardzo energetyczny i pozytywny. Z pewnością przypadnie do gustu i tym najmłodszym, i tym nieco starszym (zresztą tak, jak cały film).

Stand up - nowe wyzwania „komika”

W grudniu 2017 roku Igor Kwiatkowski opuścił szeregi Kabaretu Paranienormalni i rozpoczął solową karierę stand-upera, choć on woli o sobie mówić „komik”. Jego widowiska są dość niezwykłe, stroni on bowiem od satyry polityczniej i skupia się na znajdowaniu humoru w życiu codziennym. Niezmiennie wykorzystuje również swój niebywały talent do naśladowania głosów, czym również często bawi publiczność, jak choćby podczas XIII Płockiej Nocy Kabaretowej, kiedy zabawiał widzów i widzki z pomocą sprzętu do beatboxu.

Reklamy plusa z Igorem Kwiatkowskim

Swój ogromny talent aktorski Igor Kwiatkowski wykorzystał także przy okazji jednej z kampanii reklamowych sieci komórkowej Plus. W nich wcielił się we wszystkie główne role – męża, żony, córki i teściowej. Reklamy są zabawne – w humorystyczny sposób pokazują życie typowej rodziny „Kowalskich” i reklamują przy okazji usługi telekomunikacyjne.

„Pół geniusz – pół kretyn” – występy w 2022 roku

Niezrównany geniusz kabaretowy z wielkimi umiejętnościami parodystycznymi, który od lat zaskakuje fanów i fanki gwarantuje świetną zabawę. W swoim najnowszym programie „Pół geniusz – pół kretyn” przeprowadza humorystyczną analizę codziennego życia, relacji damsko-męskich, pełną rad od doświadczonego męża i ojca. Bez sztuczności, bez pompatyczności, ale z pompą na pewno! Sprawdź występy Igora Kwiatkowskiego i zarezerwuj bilety online. Nazwisko Kwiatkowski jest gwarantem świetnej zabawy!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.