Blog

Klaps! 50 twarzy Greya. Gorący spektakl dla dorosłych!

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Znudzona księgowa sama w domu, butelka wina i głowa pełna erotycznych fantazji… Co może wyniknąć z takiego połączenia? Doskonale znamy światowy bestseller autorstwa E.L James oraz „365 dni” Blanki Lipińskiej, nazywane jego polskim odpowiednikiem. Spektakl komediowy „Klaps! 50 twarzy Greya” pojawi się na deskach teatrów w 2023 roku. Będzie gorąco, namiętnie, a co najważniejsze… przezabawnie!

„50 twarzy Greya”, czyli od czego się zaczęło

Ponad 10 lat temu ukazała się książka autorstwa E.L James, pt. „50 twarzy Greya”. Chociaż nie ona dała początek literaturze erotycznej, bez wątpienia ustaliła nowe trendy i przyczyniła się do wzrostu jej popularności. Atmosferę podgrzał film wyreżyserowany na podstawie powieści w 2015 roku. Schemat jest nam bardzo dobrze znany – niezamożna studentka poznaje przystojnego miliardera, co skutkuje skomplikowaną, pełną „romantycznych” uniesień relacją podsycaną nietypowymi preferencjami erotycznymi… A czym wyróżnia się nasza rodzima opowieść z gatunku zwanego współczesnym romansem?

„365 dni” – kontrowersyjna powieść Blanki Lipińskiej

Laura Biel i Don Massimo od 2018 roku rozpalają zmysły czytelników, a od 2020 również widzów w Polsce i nie tylko. Historia warszawianki porwanej przez majętnego, wpływowego Włocha szybko zyskała ogromną popularność. Ekskluzywne wnętrza, drogi alkohol i sycylijskie krajobrazy… nie ulega wątpliwości, że prawie każda sfera świata przedstawionego ulega silnej stereotypizacji. Ale czy nie o to właśnie chodzi? Nie bez powodu filmowa kontynuacja powieści pt. „365 dni. Ten dzień”, zyskała status najchętniej oglądanej produkcji nieanglojęzycznej na platformie Netflix.

W ekranizacji zagrali między innymi Anna-Maria Sieklucka, Michele Morrone, Magdalena Lamparska i Natasza Urbańska. A gdyby tak, na wzór najsłynniejszych erotycznych powieści ostatnich lat, połączyć ze sobą szczyptę romansu, kiczu, namiętności i dodać dużą łyżkę komedii? Wówczas otrzymamy najgorętszą teatralną premierę przyszłego roku, czyli spektakl „Klaps! 50 twarzy Greya”.

Spektakl „Klaps! 50 twarzy Greya” – fabuła, obsada, reżyser

B. Janet, która pracuje jako księgowa, spędza weekend samotnie przy butelce wina. Pozwala swoim myślom odpłynąć i pofantazjować na temat przystojnego, bogatego Greya oraz Natashy - młodszej wersji samej siebie. Czy fantazje mają szansę się spełnić? Na to pytanie odpowiedzą nam bohaterowie, w których wcielają się Magdalena Lamparska, Marta Walesiak i Mateusz Damięcki. Za reżyserię spektaklu odpowiada John Weisberger, a tłumaczenia dokonał znakomity Bartosz Wierzbięta.

klaps 50 twarzy greya

„Klaps! 50 twarzy Greya” – repertuar i bilety na spektakl

Jak twórca spektaklu „Klaps! 50 twarzy Greya” odniesie się do cech gatunkowych pionierów wśród erotyków? Ile zdecydują się nam pokazać aktorzy? Jedno jest pewne – szykuje się świetna zabawa, a na sali zrobi się naprawdę gorąco… ale uwaga: jest to rozrywka tylko dla dorosłych widzów! Zarezerwuj bilety na spektakl „Klaps! 50 twarzy Greya” i odkryj razem z bohaterami to czego na co dzień się nie odkrywa…

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.