Blog

Gwiazdy na Bestsellerach Empiku 2023

Paulina Błaszkiewicz
Audiobook, który czyta Anna Dereszowska został wyróżniony w kategorii kultura cyfrowa. Galę rozdania nagród uświetnił znakomity występ Ralpha Kamińskiego, a wśród gości można było zobaczyć m.in. Patrycję Markowską.

Bestsellery Empiku to nagroda dla topowych artystów, którzy w zeszłym roku cieszyli się największą popularnością wśród klientów Empiku. Nagrody zostały rozdane w 12 kategoriach obejmujących literaturę, muzykę, film, wydarzenia muzyczne oraz treści audio – po raz pierwszy wręczone zostały nagrody w kategorii „kultura cyfrowa”.

Nagrody dla Tokarczuk i Sadowskiej

Bestsellery Empiku pokazują, że zainteresowanie kulturalne Polaków są rozmaite. W kategorii literatura zwyciężyła noblistka Olga Tokarczuk. To jej książkę "Empuzjon" klienci Empiku kupowali najczęściej w 2022 roku. Natomiast w kategorii film polski nagrodzono "Dziewczyny z Dubaju" Marii Sadowskiej.

Nie obyło się bez uszczypliwości. Reżyserka odbierając nagrodę podkreśliła, że kobiety potrafią robić filmy, które są bestsellerami. Na co aktor Dawid Ogrodnik odpowiedział, że byłoby dobrze, gdyby kobiety nie były pokazywane z takiej perspektywy.

Wyróżniono także audiobook pt. "Uśpiona" Alicji Sinickiej, który czyta Anna Dereszowska. Aktorkę można oglądać w spektaklu "Dwoje na huśtawce". Na scenie partneruje jej Mikołaj Roznerski.

Znani na balu u Rafała i „Wilczy pęd” Markowskiej

Podczas rozdania nagród Empiku nie mogło zabraknąć części artystycznej. Jej niekwestionowaną gwiazdą był Ralph Kaminski. Na scenie wystąpili także Mrozu, Katarzyna Nosowska i Margaret.

Jeden z najciekawszych artystów ostatnich lat przypomniał jeden z największych przebojów ostatnich miesięcy. Nie mogło zabraknąć "Balu u Rafała" i gwiazd. Na gali pojawili się znani aktorzy, muzycy, pisarze, dziennikarze. Można było zobaczyć m.in. Patrycję Markowską, która chętnie udzielała wywiadów i mówiła, że nie może doczekać się swojej trasy koncertowej "Wilczy pęd". My również serdecznie zapraszamy na te koncerty.

Gościem specjalnym będzie ojciec artystki i lider legendarnego zespołu Perfect - Grzegorz Markowski. Koncerty odbędą się wiosną. 29 kwietnia Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski zaśpiewają w CKK Jordanki w Toruniu, a 8 maja w Teatrze Wielkim w Łodzi.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.