Grzegorz Markowski

Bio

Rocznik 1953. Piosenkarz, kompozytor i autor tekstów. Jeden z najważniejszych polskich muzyków rockowych. Na jego twórczości wychowało się niejedno pokolenie Polaków! Przez wiele lat był wokalistą zespołu Perfect, z którym śpiewał przeboje, takie jak „Nie płacz, Ewka”, „Autobiografia”, „Niewiele Ci mogę dać”, „Niepokonani” i „Chcemy być sobą”.

Grzegorz Markowski urodził się 23 września 1953 roku w Józefowie. W latach 70. pobierał naukę śpiewu w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Okólniku. Śpiewał wówczas w zespole Victoria Singers. Pierwszy solowy album wydał w 1987 roku i nadał mu tytuł „Kolorowy telewizor”. Po wielu latach przyszedł czas na płytę „Markowski & Sygitowicz”. Muzyk współpracował też z innymi artystami, między innymi Kasią Nosowską, Budką Suflera oraz zespołem Lady Pank. Jego córka, Patrycja Markowska, poszła w ślady ojca i rozwinęła karierę muzyczną. W 2019 roku wydali pierwszy wspólny album – „Droga”, promowany singlami „Na szczycie” i „Lustro”.

Grzegorz Markowski występował również w filmach i serialach. W produkcjach „Solidarność, Solidarność”, „Tylko miłość” oraz „Pensjonat nad rozlewiskiem” zagrał samego siebie! Muzyk od lat ma swój charakterystyczny styl, dzięki któremu jest jeszcze bardziej rozpoznawalny. Kojarzymy go z długimi, rozpuszczonymi włosami, okularami przeciwsłonecznymi i skórzanymi spodniami.

Razem z zespołem Perfect Grzegorz Markowski nagrał wiele albumów, w tym „Perfect”, „UNU”, „Jestem” i „Geny”. W 2021 roku grupa poinformowała o zakończeniu działalności zespołu. Grzegorz Markowski skupia się obecnie na własnym zdrowiu, solowej twórczości i kameralnych koncertach.

Grzegorz Markowski – repertuar i bilety na koncerty

Grzegorz Markowski to wyjątkowy artysta, którego niezastąpiony głos usłyszycie na żywo podczas koncertów. Muzyk powraca z nowym repertuarem, by na nowo zachwycić publiczność niepowtarzalną charyzmą i umiejętnościami. Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety na koncert Grzegorza Markowskiego!

Grzegorz Markowski - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.