Blog

Patrycja Markowska – talent odziedziczyła po ojcu?

Aleksandra Malich
Droga do sławy, wielkiej kariery i szerokiej publiczności na koncertach jest niezwykle trudna. Czy mogą ją ułatwić znani i lubiani rodzice, czy jednak liczy się przede wszystkim talent? Patrycja Markowska jest znakomitym przykładem tego, że najważniejsze jest to, jak śpiewasz. Swoje imponujące umiejętności wokalne artystka zaprezentuje na koncertach "Wilczy Pęd - akustycznie"! Domyślacie się już, kto będzie jej gościem specjalnym?

Córka sławnego wokalisty – Grzegorza Markowskiego

Niełatwo jest stworzyć coś tak unikalnego, by przebić się przez dobrze znanych i lubianych artystów i artystki i dotrzeć ze swoim przekazem do fanów i fanek. Niektórzy komentatorzy twierdzą jednak, że jest pewna grupa gwiazd, które wkraczając na swoją ścieżkę kariery, były wręcz skazane na popularność ze względu na sławę ich rodziców. Czy to nie jest swoistym piętnem tych osób? Każdego artystę i każdą artystkę powinno się oceniać przez pryzmat ich talentu, nie zaś sławnych rodziców. A jak jest w przypadku Patrycji Markowskiej?

Patrycja Markowska jest córką legendy polskiego rocka – wieloletniego wokalisty i lidera zespołu Perfect – Grzegorza Markowskiego. Znane nazwisko z pewnością pomogło artystce w zdobyciu sławy, ale nie można jej odmówić ogromnego talentu, który odziedziczyła po swoim tacie. Jest posiadaczką jednego z najsilniejszych i najbardziej charakterystycznych polskich głosów.

Przez wiele lat prowadziła solową karierę, tworząc muzykę, która łączy w sobie elementy popu, rocka i bluesa. Do najbardziej znanych utworów Patrycji Markowskiej można zaliczyć choćby „Musisz być pierwszy”, „Drogi kolego”, „Świat się pomylił”, „Tak o mnie walcz”, „Jeszcze raz” czy „Kochainę”.

Wspólna „Droga” Patrycji i Grzegorza Markowskiego

Od kiedy pojawiła się na scenie muzycznej, fani i fanki czekali, aż połączy siły z Grzegorzem Markowskim i nagra z nim wspólną płytę. Prośby zostały wysłuchane, a ze współpracy ojca z córką wyszedł krążek pod tytułem „Droga”. Jest to album łączący tradycję z nowoczesnością, młodość z doświadczeniem. Widać w nim zebrane i połączone w spójną całość dorobki muzyczne – zarówno Patrycji, jak i Grzegorza Markowskich.

Na płycie odnajdziemy zbiór przemyśleń i mądrości życiowych od dwojga dorosłych ludzi. Słychać również rockowo-punkowy bunt, beztroskę i znak rozpoznawczy Markowskich, czyli ostry „pazur”. Krążek zdecydowanie ma coś w sobie. Dobrze, że czasem przysłowiowe "Niedaleko pada jabłko od jabłoni" jest prawdziwe, bo dzięki temu możemy słuchać wyjątkowej twórczości Markowskich.

patrycja markowska

Koncerty Patrycji Markowskiej - bilety na "Wilczy Pęd - akustycznie"!

W 2023 roku możemy usłyszeć wokalistkę na koncertach, w których prezentuje swoje hity oraz piosenki z albumu "Wilczy Pęd" w akustycznych aranżacjach.

Gościem specjalnym podczas trasy koncertowej jest... jej tata! Zarezerwuj bilety na koncert Patrycji Markowskiej i zobacz słynny rodzinny duet na żywo!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.