Patrycja Markowska

Bio

Autorka takich hitów jak „Świat się pomylił”, „Jeszcze raz” czy „Dzień za dniem” – Patrycja Markowska od lat z powodzeniem gości na polskiej scenie muzycznej, wypełniając ją pozytywną energią i podbijając serca fanów.

Urodziła się w Warszawie, a do śpiewu miała słabość już od najmłodszych lat. Pod koniec liceum założyła pierwszy zespół, a w wieku 22 lat ukazał się jej debiutancki album, zatytułowany „Będę silna” (2001). Wydała go razem z Universal Music Polska i zapewnił jej nominację do Fryderyka w kategorii nowa twarz fonografii. Patrycja Markowska ma na swoim koncie w sumie 8 płyt. Piosenka „Świat się pomylił” przyniosła jej wygraną w 44. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W kategorii artystka roku nominowana była również do nagród Eska Music Awards oraz VIVA Comet. Występowała przed takimi artystami jak Nelly Furtado czy Lenny Kravitz. Ma za sobą duety m.in. z Leszkiem Możdżerem, Grzegorzem Skawińskim, Markiem Dyjakiem i Rayem Wilsonem.

Była uczestniczką programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami” oraz jurorką w dwóch edycjach „The Voice of Poland”.

Patrycja Markowska – akustycznie

Widzowie Adria Art i fani Patrycji Markowskiej mogą spotkać ją na organizowanych przez nas akustycznych koncertach, będących okazją do tego, by odkryć znane i lubiane przeboje w nowych aranżacjach. Patrycja Markowska występuje na scenie z zespołem najlepszych muzyków, a wyjątkowa atmosfera koncertów oraz kameralny, bluesowy nastrój są gwarancją niezapomnianego wieczoru!

Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski na jednej scenie - „Wilczy pęd” w 2023 roku

Wiosną 2023 roku Patrycja Markowska wystąpi podczas koncertów pt. „Wilczy pęd - akustycznie”. To wyjątkowa trasa koncertowa, bo na scenie będzie towarzyszyć jej ojciec, Grzegorz Markowski, legendarny piosenkarz i frontman zespołu Perfect.

Patrycja Markowska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.