Blog

Nowa trasa „Akustycznie” Patrycji Markowskiej. Koncerty w 2021 roku

Anna First
Rok 2021 będzie obfity w koncerty. Po długiej przerwie artyści wreszcie planują trasy koncertowe. Jedna z nich to „Akustycznie” Patrycji Markowskiej. Pierwsze koncerty artystka zagra w Lublinie i Bydgoszczy. Jesteście gotowi na to muzyczne wydarzenie?

Trasa koncertowa „Akustycznie” miała rozpocząć się już w 2020 r. Niestety, koronawirus spowodował, że wydarzenia zostały przeniesione na 2021. Fani czekają z niecierpliwością, by zobaczyć Patrycję Markowską w nowym wydaniu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze akustyczne koncerty artystki odbędą się wczesną wiosną.

Koncerty Patrycji Markowskiej – „Pod wiatr” w nowej aranżacji

Patrycja Markowska jest piosenkarką oraz autorką tekstów, a prywatnie córką Grzegorza Markowskiego, wokalisty zespołu Perfect. W 2021 artystka ponownie wyrusza w trasę koncertową. Fani doceniają Markowską za niezwykłą sceniczną energię. Tym razem wokalistka zaprezentuje się od nieco spokojniejszej strony, pasującej do akustycznych aranżacji jej utworów. Na żywo będzie można usłyszeć takie przeboje jak: „Świat się pomylił”, „Gdy zgasną światła”, „Alter Ego” oraz nowe single wokalistki.

alt text

Na początku akustycznej trasy koncertowej Patrycja Markowska odwiedzi Lublin i Bydgoszcz. Nowe aranżacje pozwolą odkryć raz jeszcze jej twórczość. Jak zabrzmią takie hity jak „Pod wiatr”, „Księżycowy” czy „Zaćmienie serca” w odmienionej wersji? Przekonajcie się sami!

Jedno jest pewne, na każdych koncertach Patrycji Markowskiej panuje wyjątkowa atmosfera, która pozwala poczuć prawdziwą więź z artystką. Bilety do zakupienia TUTAJ.

„Niepoprawna” Patrycja Markowska

Mimo wstrzymania koncertów Patrycja Markowska nie stanęła w miejscu. Już 31 marca do sieci trafił jej nowy singiel „Niepoprawna”. Klip powstał ze zbioru kilkuset zdjęć artystki. Jak sama podkreśla, nie może się doczekać, aż zagra ten kawałek na żywo.

Dodatkowo w czerwcu, we współpracy z Dawidem Dubajką, wydała utwór „W ramionach”. Piosenkarka określa go jako „protest song” przeciwko coraz większym podziałom w społeczeństwie.

Duet pokazuje, że miłość, dobro i wzajemny szacunek to wartości niezbędne do życia. Efektem współpracy jest także klip, w którym fani dzielą się krótkimi wyznaniami miłości.

Gdyby tego było mało, artystka jesienią wypuściła kolejny utwór. „Pod wiatr” to bardziej refleksyjny singiel. Istna rockowa ballada, w której Markowska eksploruje swoje ulubione obszary muzyczne. Poruszającemu tekstowi towarzyszy ciekawe brzmienie.

Patrycja Markowska śpiewa od trzeciego roku życia

Patrycja Markowska to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek polskiej sceny muzycznej. Swoją charakterystyczną barwę głosu zaprezentowała po raz pierwszy, gdy miała trzy lata. Występ dla większej publiczności odbył się w przedszkolu. Tam zaśpiewała piosenkę „Nie ma wody na pustyni” zespołu Bajm. Dzisiaj Markowska jest autorką aż ośmiu płyt, w tym jednej złotej – „Alter Ego” i dwóch platynowych: „Świat się pomylił” oraz „Patrycja Markowska”.

Od 2001 roku wokalistka niezmiennie zachwyca swoich fanów kreatywnością i otwartością na różnorakie współprace. Na swoim koncie ma wiele wyróżnień oraz nagród, m.in. Eska Music Awards dla artystki roku czy nagrodę dziennikarzy na 44. KFPP w Opolu. Piosenkarka swoim muzycznym doświadczeniem podzieliła się w programie „The Voice of Poland”, w którym była dwukrotnie trenerką.

Co ciekawe, dopiero w 2019 roku Patrycja Markowska wraz z ojcem Grzegorzem Markowskim zdecydowali się na wspólny projekt. Album „Droga” jest utrzymany w rockandrollowych oraz bluesowych klimatach. Wsłuchując się w poszczególne utwory, znajdziemy mądrość życiową oraz rodzinną bliskość. Na krążku nie zabrakło jednak energii i pazura.

Komentarze

utres
Początek października - goingapp.pl/wydarzenie/patrycja-markowska-ze-specjalnym-udzialem-grzegorza-markowskiego/pazdziernik-2022 Fajnie, że łączą siły, bo to naprawdę fajne połączenie. Mega głos i ludzie, którzy robią różnicę. Chce się ich słuchać - zdecydowanie.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.