Blog

Waglewski Fisz Emade i album „Duchy ludzi i zwierząt”

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Waglewski Fisz Emade to wyjątkowe trio, które po raz kolejny pokazuje jak szeroko można rozumieć muzykę. Rodzinny projekt Waglewskich zaistniał w 2008 roku płytą „Męska muzyka”. Pięć lat później pojawił się album „Matka, Syn, Bóg”, a 9 października 2020 roku ukazały się niezwykle nostalgiczne i subtelne „Duchy ludzi i zwierząt”. O czym śpiewa Wojciech Waglewski z synami – Bartoszem Fiszem i Piotrem Emade?

Wojciech Waglewski z Voo Voo śpiewa z synami

Wojciech Waglewski, od wielu lat związany z zespołem Voo Voo, tworzy wraz z synami – Bartoszem Fiszem Waglewskim i Piotrem Emade Waglewskim – niezwykłe muzyczne trio. Do tej pory mieliśmy okazję poznać trzy albumy studyjne, które są efektem ich wspólnej pracy. Najbardziej znane utwory to między innymi „Ojciec”, „Dziób Pingwina”, „Pocisk”, „Ziemia” i „Na księżyc” z ostatniego albumu. Zdaje się, że talent i miłość do muzyki Waglewscy mają we krwi…

„Duchy ludzi i zwierząt” – edycja limitowana dla wyjątkowej płyty

Trzeci studyjny album Waglewskiego Fisza Emade wydany został 9 października 2020 roku i zawiera 11 utworów. Wydarzenie to poprzedził prapremierowy koncert, który odbywał się 4 października w Scenie Relax w Warszawie. Album „Duchy ludzi i zwierząt” ukazał się również na dwóch płytach gramofonowych oraz w wersji limitowanej, w nakładzie 1000 sztuk. Każdy egzemplarz zawiera oprawioną w płótno książeczkę oraz naklejki zaprojektowane przez Fisza.

Waglewski Fisz Emade - Duchy Ludzi i zwierzat

Za kompozycje i słowa odpowiadają Wojciech i Bartosz Waglewscy, zaś producentem muzycznym jest Piotr Waglewski. Płyta jest wyjątkowa, co Wojciech Waglewski potwierdził słowami:

"Nasze nowe piosenki są inne niż stare, ładniejsze. Płyta też będzie ładniejsza i inna…"

Z „Ziemi” „Na księżyc” – poetycka podróż Waglewskiego, Fisza i Emade

Utwór „Ziemia”, otwierający album „Duchy ludzi i zwierząt”, jest wyrazem troski i poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Tekst jest refleksją człowieka dojrzałego, który opowiada z pokorą, spokojem, cierpliwością i zrozumieniem. „Ziemia” w serwisie YouTube doczekała się już ponad pół miliona wyświetleń! Za czarno-białe zdjęcia do teledysku odpowiada Weronika Izdebska. Piosenka „Na księżyc” to kolejne świadectwo dojrzewania w relacjach z innymi oraz wewnętrznych przemian. Jednym z motywów przewodnich albumu jest właśnie zmiana, która towarzyszy wszystkiemu co istnieje i podlega upływowi czasu. Muzyczna podróż Waglewskich jest doświadczeniem poetyckim, niezwykle nastrojowym, słowem, niepowtarzalnym. Rodzinie Waglewskich towarzyszą w niej Anna Prokopczuk (głos i altówka), Mariusz Obijalski (fortepian) oraz Dominik Frankiewicz (wiolonczela).

Waglewski Fisz Emade – bilety na koncerty w 2022 i 2023!

Koncerty Waglewskich to dawka umiejętności, dojrzałości muzycznej i emocji najwyższej próby. W sezonie 2022/2023 będziemy mieli okazję usłyszeć trio Waglewski Fisz Emade podczas wyjątkowych koncertów. Bilety na koncerty są dostępne na naszej stronie. Do zobaczenia pod sceną!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.