Blog

Paweł Domagała w nowym singlu śpiewa o zostawieniu „Dzieci u Dziadków”

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Tym razem fani Pawła Domagały musieli uzbroić się w cierpliwość. Dopiero w styczniu 2022 roku ukazał się kolejny singiel promujący album duetu Domagała & Borowiecki - „Narnia”. „Dzieci u dziadków” to piosenka, w której pobrzmiewają doświadczenia 38-letniego artysty, który od 9 lat jest mężem Zuzanny Grabowskiej, a także ojcem 10-letniej Hanny i 4-letniej Barbary. O czym śpiewa Domagała?

„Tylko we dwoje zrobimy dym…

…a jutro znowu zacznie się ten młyn”. Inspiracją dla Pawła jest codzienność. Taka zwyczajna, którą wszyscy znamy i staramy się jak najlepiej w niej funkcjonować. Podmiotem lirycznym utworu „Dzieci u Dziadków” jest mężczyzna, adresatem – kobieta. Bohaterowie są parą – co więcej – rodzicami. Osoby, które są bogatsze o to doświadczenie, doskonale wiedzą z czym się ono wiąże… czasami wygospodarowanie czasu tylko dla siebie graniczy z cudem. Wówczas na ratunek mogą przyjść dziadkowie. W końcu każdy potrzebuje chwili wytchnienia i spojrzenia na wszystko (również na tę drugą osobę) z innej perspektywy.

Na co mamy czas, gdy dzieci są u dziadków?

Paweł Domagała śpiewa o tym, jak ważna jest wzajemna fascynacja na każdym etapie wspólnego życia dwójki ludzi. O tym, że gdy już nadejdzie moment, w którym ludzie zostają tylko we dwoje, mogą tańczyć, rozmawiać, marzyć, wspominać i po prostu docenić to, co mają. Dla Pawła niewątpliwie największą inspiracją jest jego rodzina – żona (Zuza Grabowska) oraz dzieci, a dokładniej dwie córki - 10-letnia Hanna i 4-letnia Barbara.

Zuza Grabowska – żona Domagały reżyserką „Dzieci u Dziadków”

Paweł Domagała i Zuzanna Grabowska są małżeństwem od 2013 roku. To właśnie żona muzyka odpowiedzialna jest za reżyserię teledysku. W wywiadzie dla „Vivy!” para przyznała, że tworzy „artystyczne małżeństwo”. Zuzanna od dziecka przebywała wśród ludzi zajmujących się różnymi dziedzinami sztuki i sama również jest znaną aktorką telewizyjną oraz teatralną. Nic więc dziwnego, że Paweł zaprosił żonę do współpracy. Prace nad teledyskiem Zuza wspomina następująco:

Paweł przy tym teledysku bardzo był spokojny. Ja wszystko ogarniałam, a on po prostu stał i słuchał moich poleceń. Była to bardzo fajna przygoda

Być może para zdecyduje się stworzyć duet również podczas pracy nad innymi teledyskami?

Joanna Koroniewska-Dowbor i Marcin Stec

W rolę pary, która zostawiła dzieci u dziadków, wcielają się Joanna Koroniewska-Dowbor, znana nam między innymi z roli Małgorzaty z „M jak Miłość” oraz Marcin Stec, znany na przykład z komedii „Listy do M.”. Oprócz tego w klipie występuje zespół Pawła Domagały, a całość zdaje się spełniać oczekiwania muzyka – w pełni oddaje klimat filmu w klimacie retro.

Piosenka „Dzieci u Dziadków” - nowa „pocztówka miłości”?

Wydany trzy lata temu utwór „Weź nie pytaj” podbił serca słuchaczy (prawie 138 mln wyświetleń w serwisie YouTube!). I chociaż został napisany dla żony Pawła, stał się – według pary – „pocztówką miłości”, a nawet hymnem wszystkich osób, które chcą przekazać komuś swoje uczucia. Piosenka „Dzieci u Dziadków” również trafia w sedno dojrzałej, intymnej relacji i może być dedykowana osobom, na którym szczególnie nam zależy. Z niecierpliwością czekamy na nowy album!

Komentarze

Wojtech
Byłem na jego koncercie. Było ekstra! Jeśli znowu ruszy w trasę koncertową to kupuję od razu bilety!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.