Waglewski Fisz Emade - Duchy ludzi i zwierząt

Opis

4.9 / 5
54 oceny
Recenzje
Zespół Waglewski Fisz Emade wraca na scenę, by zagrać wyjątkowe koncerty. Podczas spotkań usłyszymy na żywo piosenki z ostatniej płyty – „Duchy ludzi i zwierząt” – oraz starsze przeboje napisane przez rodzinne trio.

Grupa zrodziła się w 2008 roku w ramach projektu „Męskie granie”. Wojciech Waglewski i jego synowie: Bartosz „Fisz” i Piotr „Emade” po raz pierwszy spotkali się razem jako twórcy i wydali premierowy materiał pt. „Męska muzyka”. Debiutancka płyta pokryła się platyną. Pięć lat później w 2013 zespół wydał płytę „Matka, Syn, Bóg”, którą promował słynny przebój „Ojciec”.

„Duchy ludzi i zwierząt” to trzecie wydawnictwo zespołu. Najnowsza płyta jest zdaniem Waglewskich „ładniejsza i inna” od pozostałych. Nadchodzące koncerty to świetna okazja, by przekonać się o tym na żywo. Podczas występów nie zabraknie najnowszych piosenek i starszych przebojów grupy.

Recenzje (54)

2024-01-10 19:30:00 Aula UAM, Poznań
Klimatyczny koncert, słuchało.sie i oglądało grę świateł bardzo przyjemnie. Wykonanie na żywo dużo lepsze niż odsłuch płyty. Polecam. Jak mówi autor wykonawca: "będzie nudno",- nigdy w to nie wierzę:).
Elżbieta
2024-01-10 19:30:00 Aula UAM, Poznań
Miałem wiele wątpliwości, bo aula UAM to nie jest dobra miejscówka: słaba akustyka, wąska przestrzeń tworzy studnię plus sztywność formy plus krzesła czyli żadnych szans na jakiś pląs. Poza tym ostatnia płyta nie była tak przebojowa jak poprzednie. A tu niespodzianka. Zacznę od drugoplanowych czyli świateł, tutaj akurat Aula daje możliwość popisów i realizator to wykorzystał, piekne zdjęcia wyszły. Całkiem znośna akustyka ( organy z tyłu przykryto płachtą, która wyjątkowo dobrze zadziałała) no a sami muzycy to w końcu top profesjonaliści, wymieszali stare przeboje w nowych aranżacjach z nowymi. Koncert mial swoje smutne przesłanie jakby końca histori, rosnących w siłę autorytaryzmowi i upadku wartości i pozostawiał w zadumie. Wykonawczo perfekcja bo to znak rozpoznawczy Waglewskich. Taki Człowiek Ćma podniosl dach w nowej aranżacji. Ojciec rozczarował, Pocisk super. Kończący Smok z nowej płyty zabił gwoździa.
Michał
2024-01-10 19:30:00 Aula UAM, Poznań
Świetny koncert, oryginalne brzmienie, super lokalizacja w Auli UAM. Popis muzyków i wokalistów na najwyższym poziomie. Dziękuję za autografy. Brawooo WAGLEWSCY !!!!!
Jadwiga
2024-01-10 19:30:00 Aula UAM, Poznań
Genialne!!!
Morca
2024-01-10 19:30:00 Aula UAM, Poznań
Jak zawsze trzymają poziom :-) instrumentalnie extraklasa
BlackMario

Najlepsze wydarzenia kulturalne w Polsce - sprawdź nasz repertuar i zarezerwuj bilety online.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.