Jan Englert

Bio

Człowiek wielu talentów! Wybitny aktor, reżyser, pedagog, dyrektor. Prywatnie – mąż Beaty Ścibakówny i wspierający ojciec Heleny. Na wielkim ekranie debiutował już w wieku czternastu lat u mistrza kina, Andrzeja Wajdy, w filmie „Kanał”.

Jan Englert jest absolwentem warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, na której dzisiaj jest wykładowcą. Na deskach teatralnych współpracował z wybitnymi reżyserami – Erwinem Axerem, Kazimierzem Dejmkiem, Jerzym Kreczmarem czy Grzegorzem Jarzyną. Jako aktor występował głównie na scenach stołecznych – w Teatru Polskiego, Teatru Współczesnego i Teatru Narodowego. Obecnie Jan Englert w warszawskim Teatrze Narodowym pełni funkcję dyrektora artystycznego.

Aktor na dużym ekranie zagrał w znanych i docenianych produkcjach. U Andrzeja Wajdy wystąpił w filmach „Kanał”, „Katyń” i „Tatarak”. Widzom dał się zapamiętać również dzięki rolom serialowym w produkcjach „Kolumbowie”, „Noce i dnie”, „Matki, żony i kochanki”, „Lalka” czy „Dom”. Niedawno można było go zobaczyć w roli Stanisława Baumana w serialu „Chyłka. Oskarżenie”.

Zdobywca wielu nagród artystycznych za wybitne role, działania reżyserskie oraz całokształt twórczości.

Jan Englert jako reżyser spektaklu „Oszuści”

Widzowie Adria Art mogą poznać Jana Englerta jako reżysera w spektaklu „Oszuści”. To komedia teatralna w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie na światowym poziomie. Przedstawienie „Oszuści” to opowieść o trzech związkach. Dwa dojrzałe małżeństwa i para, która staje przed ważną decyzją życiową. Wiele ważnych pytań, postanowień, ale także kłamstw. Co stanie się podczas wspólnej kolacji? Jak reżyser pokierował historiami bohaterów? Przekonajcie się sami!

W spektaklu grają: Michalina Łabacz, Gabriela Muskała, Beata Ścibakówna, Piotr Grabowski, Filip Pławiak i Zbigniew Zamachowski.


Toruń

20.04.2024
19:00
Toruń Sala Koncertowa CKK Jordanki
Oszuści - spektakl komediowy Och-Teatru

Toruń

20.04.2024
19:00
Toruń Sala Koncertowa CKK Jordanki
Oszuści - spektakl komediowy Och-Teatru

Jan Englert - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.