Maciej Miecznikowski

Bio

Wybitny polski śpiewak operowy, członek zespołu muzycznego Leszcze, autor piosenek, ale też aktor. Maciej Miecznikowski od niemal trzydziestu lat zachwyca swoim głębokim i mocnym głosem. Jest też multiinstrumentalistą – opanował grę na fortepianie, trąbce, gitarze, akordeonie i flecie.

Maciej Miecznikowski – początki kariery, Leszcze, Tak to leciało i Bitwa na głosy

Maciej Miecznikowski urodził się 14 lipca 1969 w Pobłociu na Kaszubach. Z wykształcenia jest śpiewakiem operowym (ukończył gdańską Akademię Muzyczną), ale ma także wykształcenie pedagogiczne. Wokalista już od początku swojej kariery lubił bawić się swoimi umiejętnościami muzycznymi – uprawiał bowiem niemal wszystkie gatunki – można było go usłyszeć zarówno w chórze, jak i utworach swingowych, punkowych czy bluesowych.

W 1989 roku wyróżniono go podczas Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Od 2000 roku (z kilkuletnią przerwą w latach 2013−2018) jest związany z zespołem Leszcze, z którym wylansował pięć krążków (ich utwór „Ta dziewczyna” zajął trzecie miejsce w konkursie „Premier” w Opolu w 2002 roku).Występował także jako solista w oratoriach – m.in. w „Tu Es Petrus” Piotra Rubika.

Przez cztery lata był prowadzącym telewizyjnego show „Tak to leciało”, a w 2011 roku poprowadził jedną z drużyn w programie „Bitwa na głosy”.

Wydał także solowy album „Będzie z nami dobrze”, a rok później – w 2015 roku – wypuścił wspólny krążek z Krzysią Górniak.

Od 2015 roku jest aktorem Teatru Kamienica, a od 2019 roku jest w składzie Warszawskiej Opery Kameralnej.

Niewiele osób wie, że Maciej Miecznikowski ma na swoim koncie także role dubbingoweużyczył głosu Księciu w „Happy Wkręt” oraz hipopotamowi Moto Moto w drugiej części „Madagaskaru”.

Maciej Miecznikowski jako niespodzianka w „Ariatach”

Któż może być lepszym gościem specjalnym programu kabaretowego o operze niż właśnie… śpiewak operowy? Kabaret Hrabi w „Ariatach”– chcąc udowodnić publiczności, że opera może mieć ludzkie oblicze, bawi widzów i widzki swoim odkrywczym i niekonwencjonalnym podejściem do przeciwności losu.

W tym programie – obok Joanny Kołaczkowskiej, Dariusza Kamysa, Tomasza Majera i Łukasza Pietscha, czyli członków Hrabi – świetnie odnajdzie się Maciej Miecznikowski, który od lat łączy świat operowy z komediowym.

Maciej Miecznikowski - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.