Sale

Filharmonia Zielonogórska

Opis

Przez wiele lat orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej występowała na licznych festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Hiszpanii, Danii, Niemczech, na Białorusi i we Włoszech. Od 2020 roku placówka organizuje także koncerty online i nieprzerwanie planuje nadchodzące wydarzenia.

Historia Filharmonii Zielonogórskiej miała swój początek 26 maja 1956, podczas inauguracyjnego koncertu Zielonogórskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Mieczysława Tomaszewicza. Orkiestra została upaństwowiona, uzyskując status filharmonii w 1974 roku. W 1982 roku nadano jej imię Tadeusza Bairda.

Obecnie dyrektorem filharmonii jest prof. dr hab. Czesław Grabowski. Program i repertuar filharmonii jest otwarty na różnych słuchaczy pod warunkiem zachowania wysokiego poziomu artystycznego.

Lustrzana rotunda Filharmonii Zielonogórskiej

Sala MCM znajduje się w nowym budynku, powstałym w 2004 roku. Gmach zaprojektowany jest w formie przeszklonej rotundy. Wnętrze okrągłej sali może pomieścić 400 widzów.

W sali MCM Filharmonia Zielonogórska organizuje szereg zajęć z dziećmi i młodzieżą, jak również koncerty kameralne i festiwale. W skład tych ostatnich wchodzą Dni Muzyki nad Odrą i Festiwal Smyczkowy „Mistrzowie Polskiej Wiolinistyki”. Dawniej filharmonia organizowała też Międzynarodowy Festiwal Organowy oraz Dni Muzyki Wokalnej.

Jak dotąd zorganizowaliśmy w filharmonii im. Tadeusza Bairda w Zielonej Górze m.in. koncert Raz Dwa Trzy i spektakle komediowe: Berek, czyli upiór w moherze 2 i Nerwica natręctw.

Nadchodzące wydarzenia w Zielonej Górze znajdą Państwo TUTAJ.

Filharmonia Zielonogórska znajduje się przy placu Powstańców Wielkopolskich 10, 65-077 w Zielonej Górze. W pobliżu placówki znajduje się parking.

Adres

Filharmonia Zielonogórska
plac Powstańców Wielkopolskich 10
65-077 Zielona Góra

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.