Filharmonia Gorzowska

Opis

Filharmonia Gorzowska jest częścią większego kompleksu Centrum Edukacji Artystycznej, który cały czas jest rozbudowywany. Znajdująca się w dolinie sala orkiestrowa jest pierwszym elementem wielkiego projektu, w skład którego mają wejść szkoły artystyczne i zewnętrzna scena do wydarzeń plenerowych.

Filharmonia w Gorzowie to stosunkowo młoda instytucja kultury. Początek jej budowy miał miejsce w 2009 roku. W 2011 prace dobiegły końca, co zainaugurowało pierwszą w Gorzowie etatową orkiestrę symfoniczną. Obecnym dyrektorem instytucji jest Mariusz Wróbel.

Filharmonia kompleksowo angażuje się w zajęcia animacyjne dla dzieci. Od wielu lat organizuje cykliczne zajęcia dla najmłodszych, tzw. Filharmonię Juniora, a także prowadzi akademię muzyki dla dzieci przedszkolnych i szkolnych. Od 2015 roku organizuje też cykl koncertów „Muzyczne raczkowanie”.

Sala koncertowa Filharmonii Gorzowskiej

Główna sala koncertowa w stanie pomieścić 598 widzów. Wnętrze jest stonowane, obite jasnym drewnem, a siedzenia są utrzymane w ciemnym odcieniu. Wyjątkową cechą sali są tzw. mobilne reflektory akustyczne wiszące nad sceną, dzięki którym istnieje możliwość kreowania szeregu różnych scenariuszy dźwiękowych.

Mieliśmy możliwość zorganizować w tej sali m.in. koncerty Kasi Kowalskiej z zespołem z okazji 25-lecia działalności artystycznej oraz Sebastiana Riedla & Cree – Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu.

Filharmonia Gorzowska znalazła się w naszym rankingu pięciu najciekawszych sal orkiestrowych w Polsce.

Nadchodzące wydarzenia w Gorzowie Wielkopolskim znajdą Państwo TUTAJ.

Filharmonia Gorzowska znajduje się pod adresem: Dziewięciu Muz 10, 66-400 w Gorzowie Wielkopolskim. W Centrum Edukacji Artystycznej znajduje się podziemny parking dla 400 samochodów.

Bilety

14.04.2024
17:00
Ludzie inteligentni
CEA Filharmonia Gorzowska Gorzów Wielkopolski
Obsada
Obsada: , , , , ,
Obsada: , , , , ,
14.04.2024
19:30
Ludzie inteligentni
CEA Filharmonia Gorzowska Gorzów Wielkopolski
Obsada
Obsada: , , , , ,
Obsada: , , , , ,

Adres

Filharmonia Gorzowska
Dziewięciu Muz 10
66-400 Gorzów Wielkopolski

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.