Anna Rusowicz

Bio

Piosenkarka, córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy. Na tle innych współczesnych twórców Anię Rusowicz wyróżniają muzyczne i wizerunkowe nawiązania do lat 60.

Pierwotnie Ania Rusowicz czerpała pełnymi garściami z polskiej muzyki bigbitowej, którą tworzyli dawniej jej rodzice, z czasem jednak zaczęła wykorzystywać brzmienia, które na myśl przywodzą raczej psychodelicznego bluesa. Wokalistka ciągle się rozwija, nawiązując do klimatu lat 60. i 70. ubiegłego stulecia.

Matka artystki zginęła w wypadku samochodowym, kiedy Ania Rusowicz miała zaledwie 7 lat. Wychowało ją wujostwo. Nie od razu zajęła się muzyką. Najpierw zaczęła studiować farmację, z czasem zmieniła kierunek na psychologię. Studiując, zaczęła współpracować z zespołem Dezire, z którym wzięła udział w konkursie Eurowizji i nagrała płytę „Pięć smaków”. To tam artystka poznała swojego męża – perkusistę Huberta Gasiula.

Kolejną płytę wydała już po rozpoczęciu solowej kariery. Album „Mój big-bit” to osobista interpretacja utworów stworzonych przez zmarłą matkę wokalistki. Także swoim wizerunkiem Ania Rusowicz starała się nawiązywać do wyglądu swojej matki w szczycie kariery. Na kolejnych albumach artystka realizowała już autorskie utwory – w 2013 wydała płytę „Genezis”, w 2016 „Retronarodzenie”, a w 2019 wydała album „Przebudzenie”, który promował singiel pod tym samym tytułem. Utwory Ani Rusowicz z tego albumu można usłyszeć na koncertach w ramach trasy „Przebudzenie”. Inspiracją do powstania tej płyty była podróż Rusowicz do Nowego Orleanu.

KONCERTY ANNY RUSOWICZ

Na koncertach Anny Rusowicz usłyszymy jej najnowsze przeboje, takie jak „Tobie”, „Ciebie kochać chcę” i „Co się stało z naszą miłością”. Premiera płyty zapowiedziana jest na wiosnę 2024 roku.

Anna Rusowicz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.