Paweł Sztompke

Bio

Niezliczona ilość poprowadzonych audycji radiowych, napisanych recenzji muzycznych oraz filmowych, poprowadzonych koncertów i wydarzeń kulturalnych w całej Polsce. Tak można określić działalność zawodową Pawła Sztompke – dziennikarza związanego obecnie z Programem I Polskiego Radia. Podczas swojej kariery Paweł Sztompke otrzymał wiele nagród oraz wyróżnień. Od lat dzieli się ze słuchaczami oraz czytelnikami swoją wiedzą, pasją do szeroko rozumianej kultury i spostrzeżeniami na jej temat.

Paweł Sztompke urodził się 13 lutego 1954 roku w Warszawie. Podjął w swoim rodzinnym mieście studia muzykologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, które ukończył z tytułem magistra w 1980 roku. Przez kolejne dwa lata na tej samej uczelni studiował dziennikarstwo.

Dziennikarzem Polskiego Radia Paweł Sztompke jest od 1977 roku. Od początku zajmuje się przede wszystkim muzyką, ale pozostawia także przestrzeń na film. W swoich audycjach i tekstach chętnie łączy te dwie dziedziny, interpretując i opisując muzykę filmową. Starsi słuchacze znają głos Pawła Sztompke z czasów, gdy pełnił funkcję kierownika redakcji muzycznej Programu III Polskiego Radia.

Jego recenzje filmowe i muzyczne publikowane są w miesięczniku „Film”. Od 1996 roku prowadzi w „Jedynce” audycję „Muzyka kina” (wcześniej „Filmowa tonacja trójki”).

Paweł Sztompke jest pomysłodawcą wielu wydarzeń, które na stałe wpisały się w repertuar „Trójki” oraz „Jedynki”. Z jego inicjatywy powstał pomysł koncertów bożonarodzeniowych w „Trójce”, a także różnych nagród muzycznych. Paweł Sztompke jest również stałym bywalcem, obserwatorem, czasem jurorem i sprawozdawcą festiwali muzycznych i filmowych w całej Polsce. Prowadzi program telewizyjny „Tak jak w kinie” na antenie Telewizji Polonia.

Dziennikarz otrzymał między innymi Srebrny Krzyż Zasługi za działalność radiową, nagrodę „Złoty Mikrofon” oraz odznaczenie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju Polskiego Radia.

Paweł Sztompke jest także prowadzącym wyjątkowych wydarzeń muzycznych, takich jak „Cohen w teatrze” i „Koncert życzeń”.

Koncerty prowadzone przez Pawła Sztompke – repertuar i bilety

Pawła Sztompke zobaczyć i posłuchać można podczas koncertów „Cohen w teatrze” oraz „Koncert życzeń”. Podczas koncertu „Cohen w teatrze” Paweł Sztompke wcieli się w rolę konferansjera, specjalisty od muzyki legendarnego artysty – Leonarda Cohena. Jego utwory interpretować będą Wojciech Skibiński i Krzysztof Taraszka.

„Koncert życzeń” to powrót do najpiękniejszych muzycznych wspomnień w towarzystwie Andrzeja Rybińskiego, Anny Jurksztowicz, Izy Połońskiej, Mariusza Kalagi oraz zespołu muzycznego pod kierownictwem Wiesława Wysockiego. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke w duecie z dziennikarką Marią Szabłowską. Nie przegap okazji, by doświadczyć wyjątkowych muzycznych emocji na żywo!

Paweł Sztompke - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.