Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

Opis

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu otwarto w 2015 roku. W architekturze budynku nie brakuje muzycznych odniesień. Główną inspiracją dla projektantów były kształty instrumentów. NFM przypomina z zewnątrz kontrabas lub puzon, w środku – fortepian. Mieszczą się tutaj aż cztery sale koncertowe.

We Wrocławiu jest wiele miejsc, w których odbywają się wydarzenia kulturalne – sala koncertowa Radia Wrocław, Teatr Muzyczny Capitol, Impart Centrum czy Teatr Polski. Od kilku lat prężnie działa także Narodowe Forum Muzyki, które powstało z połączenia Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans i Filharmonii Wrocławskiej im. Witolda Lutosławskiego.

NFM ma doskonałą akustykę. Pomaga w tym ruchomy sufit – w zależności od wysokości, na której się akurat znajduje, zmienia się czas wybrzmiewania muzyki. Jest to idealne miejsce na organizację różnego rodzaju wydarzeń muzycznych – zarówno koncertów kameralnych, jak i spektakularnych występów z orkiestrą i chórem.

Patronem tego miejsca jest Witold Lutosławski, jeden z najwybitniejszych kompozytorów XX wieku, dyrygent i pianista.

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu – repertuar, bilety, parking

Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego znajduje się przy placu Wolności 1 we Wrocławiu. W tej przestrzeni odbywa się wyjątkowy koncert „Piosenki to…? Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta”.

Obok budynku znajduje się płatny Interparking NFM, na który można wjechać od ulicy Krupniczej lub Kazimierza Wielkiego. Są tam aż 662 miejsca postojowe. Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji miejsca na konkretny dzień. Osobom poruszającym się komunikacją miejską polecamy szukać przystanków o nazwach: Narodowe Forum Muzyki, Zamkowa, Opera oraz Renoma. W okolicy NFM są różne kawiarnie i restauracje.

Aktualne wydarzenia odbywające się w Narodowym Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego znajdziecie w zakładce „Wrocław”. Będą tam na Was czekać spektakle, koncerty i kabarety.

Adres

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu
plac Wolności 1
50-071 Wrocław

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.