Robert Rozmus

Bio

Aktor teatralny, filmowy, a także dubbingowy. Na swoim koncie ma wiele ciekawych kreacji aktorskich. Swoje umiejętności zdobył m.in. na studiach w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Urodził się 19 stycznia 1963 roku w Korczynie, niewielkiej wsi w województwie łódzkim. Po ukończeniu szkoły średniej, przystąpił do egzaminu wstępnego na Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi, gdzie zdobył miejsce. To właśnie tam nabył kluczowe umiejętności, które zaowocowały jego karierą w dziedzinie sztuki aktorskiej.

Robert Rozmus – początki kariery, programy rozrywkowe

Po ukończeniu studiów, Robert Rozmus zaczął występować na wielu różnych scenach teatralnych, m.in. w Teatrze Powszechnym w Łodzi, Teatrze Nowym w Warszawie i warszawskim Teatrze Muzycznym „Roma". Współpracował także z Kabaretem Olgi Lipińskiej oraz kabaretem PanDemon.

Oprócz pracy na scenie i przed kamerą, Robert Rozmus prowadził wiele programów telewizyjnych, m.in. „Dziewięciu wspaniałych" czy „Ja to znam!". Nie unikał także udziału jako uczestnik w podobnych formatach, można było go zobaczyć także w takich show, jak „Taniec z gwiazdami", „Gwiazdy tańczą na lodzie" czy „Twoja twarz brzmi znajomo". Warto zwrócić uwagę na ogromny sukces artysty, którym było wydanie albumu studyjnego o nazwie „Wniebowzięty" w 1993 roku. Promował go przebój „Mówili na Nią Słońce". Robert Rozmus wykazał się także swoimi zdolnościami wokalnymi, co zaowocowało zdobyciem I Nagrody na XIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, którą podzielił z Piotrem Gąsiorowskim.

Robert Rozmus zagrał w różnych produkcjach filmowych i serialowych, takich jak „Złoto dezerterów", „Za co?", „Siedlisko", „Świat według Kiepskich" oraz „O mnie się nie martw". Pojawił się również w wielu spektaklach teatralnych, jak choćby – „Wesele”, „Chicago” czy „Dzikie żądze”. Nie można zapominać o jego niezliczonych rolach dubbingowych, między innymi w takich produkcjach, jak: "Mulan", "Mała syrenka 2. Powrót do morza", "Star Trek. Voyager" oraz "Brzdąc w opałach".

Robert Rozmus w komediach teatralnych – „Metoda na wnuczka” i „Petarda”

Do tej pory mieliśmy okazję organizować kilka przedstawień z udziałem Roberta Rozmusa – były to między innymi „Kochanie, wróciłem”, „Metoda na wnuczka” czy „Seks, miłość i podatki”. Obecnie możecie się wybrać na spektakl „Petarda”, czyli wybuchową farsę o nieporadnej Sandrusi i znanym biznesmenie. Na scenie – obok Roberta Rozmusa – zobaczymy Annę Korcz, Marka Kaliszuka czy Lesława Żurka.

Robert Rozmus - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.