Blog

Seks, miłość i podatki – co przyprawia Cię o szybsze bicie serca?

Asia Tarasińska
Kiedy Wasze serca wpadają w oszalały rytm? Kiedy na horyzoncie pojawia się mąż, żona, kochankowie? A może kiedy wchodzicie do urzędu i zjada Was stres, że dokumenty są źle wypełnione? Niejedna sytuacja w życiu przyprawia nas o nerwowy zawrót głowy.

 

Bywa że wszystko dzieje się na raz – sprawy sercowe mieszają się ze sprawami finansowymi. To dopiero prawdziwe poruszenie! Jak poradzą sobie w takim chaosie bohaterowie spektaklu „Seks, miłość i podatki”? Sprawdźcie sami!

Komedia teatralna o tym, co chwyta nas za serce

Spektakle o skomplikowanych relacjach miłosnych już były. Ale nie w takim wydaniu! Czy miłość można połączyć z podatkami? Można, ale nie jest to proste. Co wynika z takiego dziwnego powiązania, doskonale wiedzą bohaterowie spektaklu „Seks, miłość i podatki” z warszawskiego Teatru Komedia.

Kto kogo zdradza? Wychodzi na to, że wszyscy główni bohaterowie. A na dodatek czasem pojawiają się w tym zamieszaniu niespodziewani goście. Rodzice, przyjaciele, urzędnicy. Zawsze ktoś zjawia się na horyzoncie. Czasem odkrywa tajemnicę, której nikt nie miał ochoty ujawniać.

Spektakl „Seks, miłość i podatki” wprowadza nas w świat i problemy pewnej nowojorskiej kamienicy. Mieszka w niej para głównych bohaterów oraz ich przyjaciel. Młody mężczyzna, który ma już swoją narzeczoną chce jak najkorzystniej załatwić kilka spraw w Urzędzie Skarbowym. Aby wszystko poszło po jego myśli, musi posłużyć się kłamstwem. W nietuzinkowy sposób pomaga mu w tym przyjaciel. Na dodatek cała trójka jest uwikłana w skomplikowane relacje miłosne.

Bohaterowie przeżywają wiele rozterek w związku z finansami, ale również ich uczuciami do partnerów. Ale nie będą mieli chwili dla siebie. W ich życiu pojawi się szereg różnych postaci, które zakłócą spokój. A kłamstwo będzie gonić następne kłamstwo.

Jaki będzie finał ich historii? Przekonajcie się sami!

Niesamowita obsada spektaklu „Seks, miłość i podatki”

Aktorzy w spektaklu „Seks, miłość i podatki” mieli wyjątkową szansę zawodową. Mogli wystąpić w rolach, w jakich do tej pory nie występowali. Było to dla nich wyzwanie, ale dali radę, a przy tym niesamowicie się bawili. Totalna zmiana aktorskiego emploi wyszła wszystkim na dobre.

W głównych bohaterów wcielają się Mikołaj Krawczyk oraz Marta Wierzbicka (która gra zamiennie z Weroniką Książkiewicz). Tych aktorów doskonale już znacie, prawda? Mikołaj Krawczyk występował obok Barbary Kurdej-Szatan i Anny Muchy w spektaklu „Pikantni”. Marta Wierzbicka zagrała w kilku produkcjach – „Wąsik”, „Czarna komedia” czy „Ostra jazda”. Ich postacie naprawdę nieźle kombinują! On chciałby zapłacić jak najmniejszy podatek, ominąć dodatkowe koszty w urzędzie i pozostawić w tajemnicy relację z kochanką. Ona także ma co nieco na sumieniu. Dyskretne spotkania z najlepszym przyjacielem narzeczonego powoli wymykają się spod kontroli.

Obok nich na scenie występują inni wspaniali aktorzy i aktorki. Karolina Nowakowska wchodzi w swojej roli na wysokie tony. Jej postaci nie da się nie słyszeć. Zakochana w młodym mężczyźnie, którego gra Mikołaj Krawczyk, czasem gubi się w swoich emocjach i myślach. Katarzyna Trzcińska gra notariuszkę, która ma udzielić ślubu. Co ciekawe w oryginalnej wersji spektaklu notariusza grał mężczyzna. Następną postacią kobiecą jest matka głównego bohatera. W komiczny sposób odtworzyła ją Magdalena Wójcik skryta pod peruką i mocnym makijażem.

A teraz czas na męskich bohaterów produkcji „Seks, miłość i podatki”. Zacznijmy od Mateusza Banasiuka, przyjaciela głównego bohatera. Jak przystało na prawdziwego kumpla - zrobi dla kolegi wszystko. Dosłownie! Nawet zostanie żoną – oczywiście tymczasowo. Mateusza Banasiuka w kobiecym przebraniu ma okazję zobaczyć Robert Rozmus, wcielający się w urzędnika, który nie wylewa za kołnierz. Urzędowa wizyta domowa pozwala mu także poznać resztę bohaterów spektaklu. A na koniec – sam Marcin Troński, którego trudno rozpoznać w brudnej koszulce i przekrzywionej czapce. Jako administrator kamienicy wchodzi do mieszkań lokatorów kiedy chce.

Wyjątkowe komedie teatralne

Na naszej stronie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje o spektaklu „Seks, miłość i podatki”. Bilety do teatru też tam będą! Wkrótce pojawi się pełna lista miast, w których zagramy tą niesamowitą komedię. Jesteście ciekawi czy spektakl pojawi się również w Waszym mieście? To bardzo prawdopodobne!

Spektakle teatralne nikogo nie zawiodą! Śmiech, żarty, dobra obsada aktorska, efektowne scenografie i oczywiście kostiumy. A do tego świetna okazja, aby spotkać się z przyjaciółmi i spędzić miły wieczór pełen lekkiego humoru. Każdy znajdzie coś dla siebie, a będzie w czym wybierać! Do zobaczenia na widowni!

 

Bilety

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.