Artysta

Mikołaj Krawczyk

Bio

Popularny aktor teatralny i filmowy, wokalista rockowy i ekranowy Casanova, zwany polskim Marlonem Brando – Mikołaj Krawczyk od wielu lat zachwyca polską publiczność. Teraz można go zobaczyć na deskach teatru w spektaklu Pikantni.

Mikołaj Krawczyk pochodzi z rodziny aktorskiej. Wychował się na scenie – jego rodzice, Maria i Mirosław, są etatowymi aktorami Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Tam również jako nastolatek stawiał swoje pierwsze aktorskie kroki. W 2005 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Popularność przyniosła mu rola w serialu Pierwsza miłość, w którym wcielił się w postać Pawła Krzyżanowskiego, partnera głównej bohaterki serialu Marysi Radosz (w tej roli Aneta Zając). Występował również w Ojcu Mateuszu, Klinice samotnych serc, Kryminalnych, Lokatorach czy Przyjaciółkach.

„Seks, miłość i podatki” z Mikołajem Krawczykiem w roli głównej

Mikołaj Krawczyk gra jedną z głównych ról w spektaklu Seks, miłość i podatki, gdzie wciela się w młodego mężyczyznę na widelcu urzędu skarbowego i niewiernej narzeczonej.

Publiczność mogła zobaczyć Mikołaja Krawczyka na żywo w popularnym spektaklu komediowym Pikantni, który od czasu premiery cieszy się nieprzerwanie wielką sympatią widzów. Aktor wcielał się w nim w rolę przystojnego, młodego kochanka, który wraz z narzeczoną (w tej roli Anna Mucha) szuka sposobu, żeby wzbogacić swoje życie o… nutkę pikanterii! Na scenie towarzyszyli mu Barbara Kurdej-Szatan i Michał Ziembicki.

Mikołaj Krawczyk jest również... muzykiem. Od 2014 występuje z zespołem Rockoholic w roli wokalisty. Popis swoich talentów muzycznych dał również w telewizji – wystąpił w II edycji muzycznego show Jak oni śpiewają, zajmując czwarte miejsce.

Prywatnie Mikołaj Krawczyk jest ojcem trójki dzieci – dwóch synów (bliźniąt) z pierwszego związku z Anetą Zając i najmłodszej córki ze swoją aktualną żoną, aktorką Sylwią Juszczak-Krawczyk.

Mikołaj Krawczyk - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.