Andrzej Popiel

Bio

Andrzej Popiel swój talent aktorski wykorzystuje nie tylko na planie filmowym, ale również w teatrze. Występował gościnnie w „M jak miłość”, „Na wspólnej”, „Klanie”, „Barwach szczęścia” i nowszej produkcji – „Koronie królów”. Aktor regularnie pojawia się na deskach największych polskich teatrów.

Andrzej Popiel, urodził się w 1990 roku w Krakowie, gdzie ukończył studia aktorskie. Pochodzi z rodziny pełnej artystycznych talentów – jazzowych muzyków, aktorek i aktorów. Jego młodszym bratem jest aktor Maurycy Popiel, znany między innymi ze spektaklu „Pikantni”. Jest również absolwentem Studium Aktorskiego w Olsztynie. Swój debiut teatralny Andrzej Popiel miał już w wieku… 5 lat! Zagrał wówczas Markiza Dorseta na scenie Teatru Ludowego w Krakowie.

Od początku swojej aktorskiej kariery współpracował ze znakomitymi reżyserami, tj. Jerzy Stuhr, Krzysztof Garbaczewski i Jerzy Goliński. Publiczność mogła oglądać go w Teatrze Ludowym w Krakowie, Teatrze im. Juliusza Słowackiego, Teatrze Kamienica i wielu innych. W filmie Wojtka Smarzowskiego pt. „Wołyń” zagrał Romka – brata głównej bohaterki. Pojawił się w serialach „Czas Honoru”, „M jak miłość”, „Hotel 52”, „Ojciec Mateusz”, „Na wspólnej”, „Na dobre i na złe”, „Zakochani po uszy”. Jednak to właśnie teatr stanowi dla niego ważny punkt zaczepienia w karierze aktorskiej. Grał w spektaklach „Gazy Super Szlachetne”, „Trzy razy łóżko”, „Trans-Atlantyk”, „Zabawy z Ogniem”, „Pan Tenorek i Błękitny Balonik”.

„Testosteron” – kultowa komedia teatralna z Andrzejem Popielem

Jeśli jakiś spektakl można nazwać „męskim”, to z pewnością jest to „Testosteron”. Komedia na wskroś przesiąknięta kontrowersyjnym humorem i przemyśleniami mężczyzn na temat kobiet jednocześnie szokuje i bawi! Bohaterowie komedii zostają świadkami ceremonii ślubnej, która jednak nie zakończyła się weselem… Jak ta sytuacja wpłynie na ich postrzeganie damsko-męskich relacji? Dowiecie się, kupując bilety na „Testosteron – 7 na 10 kobiet zdradza” w reżyserii Macieja Wierzbickiego i Adama Krawczuka. Na scenie pojawią się, między innymi Andrzej Popiel, Leszek Lichota, Damian Kulec i Adam Krawczuk. Odważycie się zajrzeć do męskiego świata?

Andrzej Popiel - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.