Aula UAM w Kaliszu

Opis

Kaliską aulę UAM oddano do użytku w 2009 roku. Obiekt pełni różne funkcje. Może być zarówno salą wykładową, jak i salą konferencyjną i estradową. Na widowni znajduje się 408 miejsc siedzących, dla publiczności dostępne są również loże.

Obiekt wyposażony jest w nowoczesny system nagłośnienia, dzięki czemu aula nadaje się do wszystkich występów scenicznych – spektakli, koncertów oraz kabaretów. Doskonale sprawdza się również przy projekcjach filmowych. Organizowane są tutaj różnego rodzaju wystawy.

Aula nosi imię profesora Jerzego Rubińskiego, który żył w latach 1944-2007. Naukowiec pochodził z Kalisza, był zaangażowany w życie miasta. Miał ogromny wpływ na wzmocnienie pozycji Kalisza jako ośrodka akademickiego. Był założycielem Akademickiego Chóru „Polifonia” oraz organizatorem koncertów „Muzyka Organowa Europy”. Chętnie promował i wspierał młodych muzyków.

Aula UAM – repertuar, bilety, parking

Aula UAM znajduje się przy ulicy Nowy Świat 28/30 w Kaliszu. Przy sali znajduje się duży parking. Osoby poruszające się komunikacją miejską powinny szukać przystanków o nazwach: Ułańska lub Nowy Świat UAM.

Bilety oraz listę aktualnych wydarzeń teatralnych, muzycznych oraz kabaretowych odbywających się na Auli UAM znajdziecie w repertuarze.

Bilety

Adres

Aula UAM w Kaliszu
Nowy Świat 28/30
62-800 Kalisz

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.