Wojciech Wysocki

Bio

Jako doktor Mieczysław Wezół w serialu „Ranczo” podbił serca polskich telewidzów. Wojciech Wysocki przez niemal 50 lat pracy zawodowej wcielił się w szereg wyjątkowych postaci filmowych, serialowych oraz teatralnych.

Wojciech Wysocki jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Będąc na trzecim roku studiów zagrał w telefilmie „Dom moich synów” oraz spektaklu telewizyjnym „Piąte wesele”. Jego pierwszą dużą rolą po ukończeniu szkoły aktorskiej była postać młodego pianisty w melodramacie „Con amore”. Bohater grany przez Wojciecha Wysockiego zaniedbał ciężko chorą dziewczynę na rzecz przygotowań do konkursu chopinowskiego. Aktor wystąpił w głównej roli w kultowym filmie Marka Koterskiego „Życie wewnętrzne”. Dzisiaj nieraz możecie zobaczyć Wojciecha Wysockiego w serialach. Wcielił się w różnych bohaterów w znanych i lubianych produkcjach, takich jak „M jak miłość”, „O mnie się nie martw” oraz „Pajęczyna”. Aktor współpracuje głównie z warszawskimi scenami – Teatrem Współczesnym, Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Rozmaitości czy Teatrem Komedia. Na scenie pojawiał się również w Kaliszu, Bydgoszczy, Białymstoku oraz Wrocławiu. Pracuje także przy dubbingowaniu ról.

Wojciech Wysocki w spektaklach komediowych

Wojciech Wysocki gra w wielu uwielbianych przez publiczność spektaklach komediowych. Kilka lat temu mogliśmy oglądać aktora podczas przedstawienia „Kochanie, wróciłem”. To skomplikowana opowieść o pokręconych relacjach miłosnych i rodzinnych, która wywoływała salwy śmiechu na widowni.

Występował również w teatralnym hicie „Dziwna para”. Wojciech Wysocki grał tam jednego z kolegów głównych bohaterów, w których wcielali się Cezary Żak i Artur Barciś.

Dziś rozbawia widzów w komedii „Kiedy kota nie ma…” u boku Katarzyny Skrzyneckiej, Marty Wierzbickiej, Piotra Cyrwusa i wielu innych znanych aktorów.

Wojciech Wysocki - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.