Raciborskie Centrum Kultury

Opis

Jeden z najważniejszych ośrodków działalności kulturalnej w Raciborzu powstał na początku XX wieku w budynku Deutsche Haus, czyli dawnej sali taneczno-koncertowej. Poza licznymi koncertami i spektaklami odbywają się tu również rozmaite zajęcia, funkcjonują zespoły artystyczne i Uniwersytet Dziecięcy.

Raciborskie Centrum Kultury powstało, aby utrwalać wartości regionalne Śląska, stworzyć przestrzeń do wymiany kulturalnej między krajami i zbudować miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli chłonąć i tworzyć na nowo świat kultury. W swojej działalności RCK nawiązuje do wartości kulturalnych Domu Polskiego „Strzecha” i do historii Śląska.

W związku z licznymi działaniami RCK stworzyło kilka placówek, które są miejscem dostosowanym do potrzeb mieszkańców oraz turystów. Są to Raciborski Dom Kultury, Dom Kultury „Strzecha”, świetlica środowiskowa i Raciborskie Centrum Informacji. Na terenie RCK znajduje się również Raciborskie Centrum Informacji oraz kino Przemko, w którym wyświetlane są produkcje Szkolnej Akademii Filmowej i Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Plus”.

W ramach Raciborskiego Centrum Kultury działają teatr Tetraedr, zespół pieśni i tańca „Strzecha”, grupy taneczne, instrumentalno-wokalne, plastyczne, a także klub fotograficzny oraz akademia literacka. Funkcjonuje tu Uniwersytet Dziecięcy, który prowadzi rozmaite zajęcia edukacyjno-warsztatowe.

Raciborskie Centrum Kultury – repertuar, bilety, adres, parking

Budynek przetrwał okres wojny, dzięki czemu doskonała akustyka tego miejsca została zachowana. Do tego wysokiej jakości sprzęt techniczny pozwala doświadczyć koncertów, spektakli teatralnych i różnych wydarzeń kulturalnych na najwyższym poziomie. RCK dysponuje salą mogącą pomieścić ponad 500 widzów. Do tej pory na scenie Raciborskiego Centrum Kultury wystąpiły na przykład takie gwiazdy jak Paweł Domagała, Edyta Geppert oraz Kortez.

Raciborskie Centrum Kultury znajduje się przy ulicy Fryderyka Chopina 21, a na tyłach budynku znajduje się bezpłatny parking.

Kalendarz wydarzeń dostępnych w Raciborskim Centrum Kultury jest na bieżąco aktualizowany, więc warto śledzić repertuar!

Bilety

28.09.2024
19:00
Kabaret Moralnego Niepokoju - 100 procent (Cieślak, Zbieć, Borkowski, Podobas)
RCK RDK - sala widowiskowa Racibórz

Adres

Raciborskie Centrum Kultury
Fryderyka Chopina 21
47-400 Racibórz

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.