Bilety

Racibórz - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia Teatru Gudejko w gwiazdorskiej obsadzie

  • RCK RDK - sala widowiskowa, Racibórz
  • 26.05.2024

Kabaret Moralnego Niepokoju - 100 procent (Cieślak, Zbieć, Borkowski, Podobas)

  • RCK RDK - sala widowiskowa, Racibórz
  • 28.09.2024

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia Teatru Gudejko w gwiazdorskiej obsadzie

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy...

Zobacz więcej

Kabaret Moralnego Niepokoju - 100 procent (Cieślak, Zbieć, Borkowski, Podobas)

Jak mówił Forrest Gump: „Program Kabaretu Moralnego Niepokoju jest jak pudełko czekoladek: nigdy nie wiadomo na co się trafi, ale...

Zobacz więcej

Racibórz to miasto, które – obok Opola – jest  jedną z historycznych stolic Górnego Śląska. Leży niedaleko granicy polsko-czeskiej. Nazwa miasta pochodziła najprawdopodobniej od słowiańskiego imienia „Racibor”. Pierwsza historyczna wzmianka o Raciborzu pojawia się w kronice Galla Anonima w 1108 roku. Kościół św. Ducha niegdyś był najważniejszą świątynią na mapie Raciborza: służył jako książęca nekropolia, dzisiaj pełni zupełnie inną funkcję. W jego wnętrzach urządzono miejskie muzeum, pozwalające nie tylko przyjrzeć się od środka architekturze budowli, ale także zobaczyć znalezione przy zmarłych przedmioty. To jednak tylko przedsmak tego, co czeka na ekspozycji w obu muzealnych budynkach.

Miasto tętni życiem, a co roku odbywają się tutaj dziesiątki koncertów, przedstawień teatralnych oraz występów kabaretowych. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu na dobrą rozrywkę w weekendy, to koniecznie zajrzyjcie na naszą stronę internetową i zarezerwujcie bilety online na świetne wydarzenia kulturalne!

Wydarzenia kulturalne w Raciborzu - spektakle teatralne i komedie

Racibórz kulturą stoi! Tak można by powiedzieć o tym górnośląskim mieście. A żeby te spektakle, koncerty i występy kabaretowe mogły się odbywać, potrzebne są sceny. Gdzie takie znajdziemy w Raciborzu? Choćby w Raciborskim Centrum Kultury czy słynnym Kinie Bałtyk.

Raciborskie Centrum Kultury stanowi istotne miejsce dla działalności kulturalnej w mieście, zlokalizowane przy ulicy Fryderyka Chopina w budynku Deutsche Haus, który kiedyś pełnił rolę sali taneczno-koncertowej. RCK oferuje różnorodne zajęcia i wspiera zespoły artystyczne.. Głównym celem istnienia obiektu jest zaspokajanie potrzeb kulturalnych społeczności, promowanie różnych form spędzania wolnego czasu, wspieranie tradycji, lokalnej kultury oraz dziedzictwa narodowego. Główna sala RCK przetrwała działania wojenne i zachowała doskonałą akustykę oraz wysokiej jakości sprzęt sceniczny, co umożliwia organizację różnych wydarzeń, takich jak sztuki teatralne i spektakle operowe. W obrębie Raciborskiego Centrum Kultury działa teatr Tetraedr, zespół pieśni i tańca "Strzecha", grupy taneczne, instrumentalno-wokalne, plastyczne oraz akademia literacka i Uniwersytet Dziecięcy.

Koncerty w Raciborzu - artyści, repertuar i bilety

Koncerty organizowane w Raciborskim Centrum Kultury cieszą się dużą popularnością. Na scenie występowało wiele znanych polskich i zagranicznych artystów, takich jak: Andrzej Piaseczny, Kortez, 10 Tenorów, Paweł Domagała czy Lao Che, ale też Stanisława Celińska, Universe, Edyta Geppert i wielu innych.

A co do słynnego Kina Bałtyk, to jego historia zaczyna się około 1906 roku, kiedy została zbudowana kamienica przy Londzina 13. Początkowo pełniła funkcję restauracji, która miała także salę przeznaczoną na różnego rodzaju zabawy. Po „krwawym piątku" w 1923 roku, gdzie 10 sierpnia przetrzymywano setki demonstrantów, w tym 50 osób rannych, wewnątrz kamienicy. Funkcję kinową budynek rozpoczął pełnić dopiero w 1924 roku. W salach restauracyjnych kamienicy, wyświetlano nieme filmy. Pod nazwą „Gloria Palast” funkcjonował do 1945 roku, po czym został przemianowany na obecnie dobrze znane "Bałtyk". Kino mogło jednocześnie pomieścić aż 800 osób. Reaktywacja kina nastąpiła 1 września 1994 r.

Racibórz z dobrym humorem - kabarety i stand-up

Raciborska oferta wydarzeń kulturalnych jest naprawdę bogata. Regularnie odbywają się tutaj koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, występy kabaretowe najlepszych komików oraz stand-up. Sprawdź repertuar i zarezerwuj bilety na najlepsze imprezy komediowe w Raciborzu!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.