Nyski Dom Kultury

Opis

Można śmiało stwierdzić, że historia Nyskiego Domu Kultury sięga października 1852 roku. Na początku miejsce funkcjonowało jako Nyski Teatr Miejski. Twórcy, aktorzy i organizatorzy zmieniali na przestrzeni lat siedziby, wielokrotnie remontowali zajmowane miejsca, ale potrzeba tworzenia przestrzeni służącej sztuce wciąż była tak samo duża.

Obecnie w Nyskim Domu Kultury organizowane są różnorodne zajęcia. W ofercie można znaleźć warsztaty teatralno-muzyczne, zajęcia wokalne, warsztaty pisarskie, zajęcia taneczne, szachy, a nawet robotykę. Oprócz tego na sali widowiskowej, wyposażonej w ponad 400 miejsc, odbywają się spektakle teatralne, występy kabaretów oraz koncerty. Pracownicy mówią, że NDK jest „mocno bijącym sercem miasta – miejscem spotkań, dyskusji, a nawet miejscem przełamywania barier i stereotypów”.

Nyski Dom Kultury – adres, parking, repertuar wydarzeń, bilety

Nyski Dom Kultury znajduje się przy ulicy Wałowej 7 w Nysie. Jest oddalony od rynku o zaledwie 5 minut drogi pieszo. Przy NDK znajduje się parking z kilkoma miejscami postojowymi. Kolejne miejsca dla samochodów znaleźć można na skrzyżowaniu ulic Wałowej i Teatralnej. Przy Nyskim Domu Kultury funkcjonuje Kawiarenka Teatralna, która oferuje kawę, herbatę i słodkie przekąski. Nie ma regularnych godzin otwarcia, dlatego najlepiej sprawdzić je bezpośrednio przed wydarzeniem, na które się wybieramy.

Aktualny repertuar wydarzeń kulturalnych odbywających się w Nyskim Domu Kultury zawiera listę propozycji wydarzeń kulturalnych, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdują się na niej spektakle teatralne, koncerty oraz występy kabaretowe.

Bilety

12.05.2024
15:30
Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali
Nyski Dom Kultury Nysa
12.05.2024
18:30
Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali
Nyski Dom Kultury Nysa

Adres

Nyski Dom Kultury
ul. Wałowa 7
48-300 Nysa

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.