Lidia Sadowa

Bio

Aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa. Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Występowanie na scenie i aktorstwo fascynowało ją od najmłodszych lat. W teatrze grała u boku Krystyny Jandy, Andrzeja Seweryna, Danuty Szaflarskiej, Jerzego Treli i Janusza Gajosa. Rozpoznawalność wśród szerszej publiczności przyniosły jej role w serialach „Na Wspólnej” oraz „Ranczo”.

Od 2011 roku jest związana z Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie jako aktorka etatowa. Ale to nie jedyna scena, na której występowała. Odgrywała zróżnicowane role na deskach Teatru Polonia, Teatru Narodowego, OCH-Teatru, a także Teatru Współczesnego. Współpracowała z wybitnymi reżyserami: Krzysztofem Jasińskim, Leną Frankiewicz czy Piotrem Cieplakiem.

Szersza publiczność doskonale zna aktorkę z produkcji serialowych. Lidia Sadowa współtworzyła obsadę „Szpilek na Giewoncie”, „Rancza”, „Stulecia Winnych” i „Żmijowiska”.

Jako aktorka dubbingowa udzieliła głosu wielu popularnym postaciom filmowym, w tym Elsie z produkcji „Kraina Lodu”. O swoich rolach głosowych opowiedziała w wywiadzie z serii „Widzę głosy”. To doświadczenie przydaje się Lidii Sadowej w pracy nad słuchowiskami radiowymi.

Była jurorką podczas Festiwalu Teatrów Amatorskich „Szpulka” w Sokołowie Podlaskim.

Lidia Sadowa w Adria Art – spektakle „Okno na parlament” oraz „Tydzień, nie dłużej”

Lidia Sadowa gra w dwóch spektaklach komediowych Adria Art. „Okno na parlament” to przezabawna farsa z polityką w tle. Krystyna Janda opowiada na scenie historię prawicowego parlamentarzysty, który wplątuje się w romans z sekretarką lewicy. W miłosnej przygodzie towarzyszą im inni politycy, małżonkowie, a także pracownicy hotelu podglądający całą sytuację.

Przedstawienie „Tydzień, nie dłużej” to nieidealny przepis na pozbycie się irytującego nas partnera. Do życia pewnej pary dołącza przyjaciel jednego z nich. Ma pomóc przyjacielowi w zerwaniu. Lidia Sadowa gra swoją rolę na zmianę z Anną Cieślak i Natalią Rybicką.

Lidia Sadowa - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.