Adam Serowaniec

Bio

Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Absolwent Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Grał na deskach Och-Teatru, Teatru Ateneum oraz Teatru Kamienica. Wystąpił w „Rewizorze” w reżyserii Jerzego Stuhra w Teatrze Telewizji. Pracował również przy realizacjach Teatru Polskiego Radia.

Z początku nie wiedział, jak wygląda zawód aktora. Zapisał się na egzaminy do Akademii Teatralnej, bo chciał spróbować swoich sił. Dostał się za pierwszym razem.

W warszawskim Och-Teatrze wystąpił w kilku spektaklach – „Trzeba zabić starszą panią”, „Zemsta”, „Mayday 2”, „Miłość blondynki”, „Udając ofiarę”, „Coś tu nie gra”. Współpracował tam z Cezarym Żakiem, Krystyną Jandą i Waldemarem Śmigasiewiczem. W Teatrze Kamienica wciela się w role w trzech produkcjach – „My, dzieci z dworca ZOO”, „Blef” oraz „Tresowany mężczyzna”.

Adam Serowaniec ma na swoim koncie liczne epizodyczne role w popularnych serialach i filmach. Wystąpił w „Klanie”, „Ojcu Mateuszu” oraz „Na dobre i na złe”. Na dużym ekranie pojawił się w głośnej produkcji „Kler”, w przygodowym filmie familijnym „Republika dzieci” i zwariowanej komedii „Bejbis”.

Był gościem programu „Na tapecie”, do którego zapraszano różne osoby ze świata show-biznesu.

Adam Serowaniec w spektaklu „Testosteron”

Spektakl dla dorosłych „Testosteron” powrócił na deski teatru w nowym wydaniu! W odmienionej wersji Adam Serowaniec występuje obok m.in. Leszka Lichoty, Michała Meyera i Jędrzeja Hycnara.

Komedia „Testosteron” zaczyna się od słowa, którego nikt nie chciałby usłyszeć na ślubnym kobiercu. Gdy wybranka głównego bohatera mówi „nie”, jego świat się załamuje. Po nieudanej uroczystości bohaterowie przedstawienia zastanawiają się, co właściwie jest kluczem do udanych relacji damsko-męskich. Rozwiązań szukają nie tylko w alkoholu i narkotykach, ale również w nauce i doświadczeniach ze swojego życia.

Adam Serowaniec - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.