Hala Globus w Lublinie

Opis

Hala Globus w Lublinie to wielofunkcyjny obiekt sportowo-widowiskowy. W Hali Globus gościły już znane gwiazdy zarówno polskiej, jak i zagranicznej sceny muzycznej, takie jak: Sylwia Grzeszczak, Betlejem, Garou, Zenon Martyniuk, Thriller Live, Golec Orkiestra, Bracia Cugowscy, Metro i wiele innych.

Hala Globus w Lublinie było budowana w latach 1999–2006. Oficjalne otwarcie nastąpiło 15 października 2006 roku. Obiekt jest zlokalizowany przy ulicy Kazimierza Wielkiego 8. Na co dzień w Hali Globus działają także kluby sportowe, takie jak: klub żeńskiej piłki ręcznej MKS Lublin, klub hokejowy LHT Lublin i koszykarski klub Start Lublin.

Obiekt był również areną koncertów muzyki filmowej i występów kabaretowych, które przyciągnęły tłumy fanów dobrej zabawy. Miejsce to jest zarządzane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Bystrzyca i służy do organizacji różnego rodzaju wydarzeń masowych, takich jak koncerty, targi, pokazy artystyczne i rozgrywki sportowe.

Wielkim wydarzeniem był występ Rosyjskiego Teatru Baletu La Classique, obchodzącego 26-lecie swojej działalności, który właśnie w Hali Globus dał swój pierwszy występ w Polsce. Widzowie byli zachwyceni pięknymi kostiumami, ponad 40 artystami na scenie, niezwykłą scenografią oraz przede wszystkim niezwykłą muzyką i choreografią „Jeziora Łabędziego”.

Hala Globus – liczba miejsc, parking, nadchodzące wydarzenia

Jednocześnie Hala Globus może pomieścić 4119 osób – 3781 na górze, 312 na dole – trybuny mobilne, miejsca na płycie głównej – 1600, a jego całkowita powierzchnia wynosi prawie 75 tysięcy metrów sześciennych. W pobliżu Hali Globus znajduje się duży parking.

Już tej jesieni będziemy mieli przyjemność zorganizować w Hali Globus – HuMore Show 2023: „Młodzi, Moralni i goście” . Na scenie pojawią się gospodarze: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów oraz goście: Zdolni i Skromni i Igor Kwiatkowski.

Adres

Hala Globus w Lublinie
Kazimierza Wielkiego 8
20-611 Lublin

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.