Artysta

Paulina Przybysz

Bio

Piosenkarka i autorka tekstów, razem z siostrą Natalią tworzyła zespół Sistars. W 2022 artystka z zespołem Rita Pax rusza w trasę koncertową promującą nową płytę: „Piękno. Tribute To Breakout”.

Paulina Przybysz urodziła się w 1985 roku w Warszawie. Ma o dwa lata starszą siostrę, Natalię Przybysz, z którą w 2001 roku rozpoczęła karierę muzyczną, zakładając zespół Sistars. Wspólnie nagrały cztery płyty i zorganizowały setki koncertów. Wokalistki czerpały inspirację z muzyki pop, r&b, hip-hopu, rocka czy soulu. Grupa kilka razy zawieszała działalność i wracała na scenę – ostatecznie rozpadła się w 2013 roku.

Piosenkarka nagrała także cztery albumy solowe, ostatni z nich – „Odwilż” – wyszedł w 2020 roku. Przybysz najlepiej realizuje się we współpracy z innymi artystami i muzykami – jest wokalistką zespołów Rita Pax i Sonar Soul oraz tworzy duet Minimal z Markiem Pędziwiatrem. W 2016 roku artystkę można było usłyszeć w piosence „Nie bój się chcieć” promującej animację „Zwierzogród”.

Paulina Przybysz i Rita Pax w nowej odsłonie przebojów zespołu Breakout

W maju 2022 roku ukazała się płyta „Piękno. Tribute To Breakout”. Rita Pax wraz z Pauliną Przybysz stworzyli nowe, nietuzinkowe aranżacje utworów legendarnej grupy. Krążek promują dwa single: „Gdybyś kochał, hej”, do którego powstał teledysk, i „Poszłabym za tobą”. Artyści po premierze płyty ruszą w trasę koncertową po całej Polsce – koniecznie sprawdźcie, czy wystąpią w waszym mieście!

Paulina Przybysz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.