Iza Połońska

Bio

Wokalistka o wszechstronnym repertuarze, obejmującym różnorodne style muzyczne, począwszy od klasyki, przez piosenkę aktorską, aż po jazz. Posiada stopień doktora sztuk muzycznych. Aktywnie koncertuje, prezentując recitale w różnych regionach Polski.

Iza Połońska jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Ukończyła także Mistrzowskie Podyplomowe Studia Wokalne w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W latach 2003–2009 aktywnie koncertowała w różnych krajach Europy, w tym we Francji, Belgii, Austrii, Hiszpanii, Niemczech i we Włoszech.

Ważnym etapem w jej karierze było partnerstwo artystyczne (rozwinięte jeszcze podczas studiów) z kompozytorem Piotrem Hertlem z Łodzi. Owocem tej współpracy były liczne koncerty w kategorii piosenki aktorskiej, zarejestrowane przez Polskie Radio i TVP. Po śmierci Hertla zaangażowała się aktywnie w realizację projektów, takich jak „Zielony pejzaż... Piosenki Piotra Hertla" oraz „Gwiazda dla Piotra Hertla".

Ostatnie lata upłynęły pod znakiem koncertów, m.in. w Bibliotece Polskiej w Paryżu, w kultowej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie, a także licznych prezentacji projektu „Jazzowe Kolory Miłości" z udziałem Witolda Janiaka. Jej udział w spektaklu „POCZEKALNIA" w reżyserii Jarosława Wojciechowskiego w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaowocował inspirującym spotkaniem z Oleną Leonenko-Głowacką i Tymonem Tymańskim.

Jednym z kluczowych momentów w jej karierze była współpraca z reżyserem teatralnym i filmowym Mariuszem Grzegorzkiem przy realizacji spektaklu dyplomowego Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi pt. „POMYSŁOWE MEBELKI Z GĄBKI".

Iza Połońska w występie muzycznym pt. „Koncert życzeń - prowadzenie M. Szabłowska i P. Sztompke”

Jeśli chcesz posłuchać na żywo tej utalentowanej artystki i przeżyć niezwykłą emocjonalną podróż przez największe przeboje, to koniecznie wybierz się na Koncert życzeń - prowadzenie M. Szabłowska i P. Sztompke. To wyjątkowe wydarzenie będzie przypomnieniem najpiękniejszych piosenek Andrzeja Zauchy, Agnieszki Osieckiej czy serialowych czołówek. Na scenie oprócz Izy Połońskiej usłyszymy Pawła Wolsztyńskiego, Annę Jurksztowicz, Mariusza Kalagę i Andrzeja Rybińskiego.

Iza Połońska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.