Mariusz Kalaga

Bio

Utalentowany artysta estradowy i piosenkarz, najbardziej znany za swoje aranżacje piosenek tex-mex i szlagiery, takie jak m.in. „Co tu jest grane?", „Jedna z gwiazd" czy „Nie więdnij mój kwiatku". Jego wokalna skala oraz ciepła barwa stanowią unikalną cechę, które dodają atrakcyjności i różnorodności jego występom.

Mariusz Kalaga zadebiutował w wieku pięciu lat – w przedszkolu. Później, w okresie nastoletnim był członkiem grupy muzycznej Cordis Christi, wykonującej utwory o tematyce religijnej. Podczas nauki w Technikum Budowlanym w latach siedemdziesiątych założył kabaret Agrafka, ale śpiewał także w zespołach Unisono oraz Buda Folk.

W latach 19791982 był solistą zespołu Dąbrowiacy, a następnie zaangażował się w zespół folklorystyczny Siemianowice. W latach 1994−1997 nagrywał i koncertował z zespołem Gang Marcela.

Jego kariera zaowocowała licznymi nagrodami, w tym „Płytą Roku" i tytułem „Wokalisty Roku". Artysta brał udział w licznych spektaklach i festiwalach muzycznych zarówno w Polsce, jak i za granicą, od Włoch, Algierii i Francji po USA, Austrię, Hiszpanię, Niemcy, Turcję i Jugosławię. Mariusz Kalaga zdobył popularność również dzięki udziałowi w programach telewizyjnych, takich jak Szlagierowa Lista Telewizji TVS, Przebojowe Smaki, Lista Szlagierów Śląskich czy Gala Piosenki Biesiadnej.

Mariusz Kalaga to nie tylko artysta estradowy, ale także producent i organizator różnorodnych programów i imprez muzycznych, takich jak „Karnawałowy Koktajl Muzyczny" czy „Z muzyką bliżej Europy". Jego repertuar obejmuje znane przeboje, standardy muzyki rozrywkowej, pastorałki, kolędy oraz żywiołowe piosenki tex-mex, a także kompozycje szlagierowe, takie jak „Biegnij nad morze".

Mariusz Kalaga w koncercie „Koncert życzeń - prowadzenie M. Szabłowska i P. Sztompke”

Jeśli chcecie zobaczyć Mariusza Kalagę na żywo, to koniecznie musicie wybrać się na koncert „Koncert życzeń - prowadzenie M. Szabłowska i P. Sztompke! Poza Kalagą zobaczycie Annę Jurksztowicz, Izę Połońską, Pawła Wolsztyńskiego i Andrzeja Rybińskiego, a także kultową parę dziennikarską – Marię Szabłowską i Pawła Sztompkę. Usłyszycie najpopularniejsze utwory polskich artystów – Andrzeja Zauchy i Agnieszki Osieckiej.

Mariusz Kalaga - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.