Anna Jurksztowicz

Bio

Wokalistka, piosenkarka, a także producentka muzyczna i autorka piosenek. Jej twórczość wyróżnia się przebojami oraz kompozycjami tworzonymi do filmów i seriali. W jej repertuarze znaleźć można utwory, które pomagają w rozwoju duchowym.

Anna Jurksztowicz jest absolwentką Wydziału Wokalnego Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1975 roku, dołączając do zespołu wokalnego muzyki dawnej Musicus Poloniensis, gdzie pozostała aktywna do 1980 roku. W latach 1980–1984 była wokalistką szczecińskiego zespołu Music Market, specjalizującego się w muzyce gospel i spirituals. Współpracowała z Orkiestrą PRiTV Zbigniewa Górnego oraz z grupą Sami Swoi. W latach 80. współpracowała z zespołem Bolter. Zrealizowała także recitale telewizyjne, takie jak „Ballady jazzowe" i „Gospel i spirituals”.

Anna Jurksztowicz – artystka pełna pasji, twórczyni czołówek do filmów i seriali

Swoje pierwsze wystąpienie jako solistka zaliczyła w 1985 roku na 22. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie „Premier" za wykonanie utworu „Diamentowy kolczyk". Reprezentowała Polskę na wielu festiwalach, m.in. w Dreźnie, Curaçao, Jurmale, Karlshamn i Syrakuzach, Stambule i Kairze. W latach 80. i 90. brała udział w koncertach serii „Dyskoteka Pana Jacka", organizowanych przez Jacka Cygana. Nagrywała piosenki do filmów i seriali telewizyjnych, takich jak „Kingsajz", „W pustyni i w puszczy", „Puchatkowego Nowego Roku", „Prosiaczek i przyjaciele", „Kubuś i Hefalumpy", „Czułość i kłamstwa", „Matki, żony i kochanki", „Na dobre i na złe" czy „Ranczo".

Poza karierą artystyczną, pełni rolę wydawcy i producenta muzycznego. Promuje twórczość kompozytorską w ramach serii płytowej „Modern Classics from Poland". We wrześniu 2020 roku wydała album zatytułowany „Jestem taka sama" z okazji 35-lecia swojej działalności artystycznej. Wiosną 2022 roku wzięła udział w 16. edycji programu rozrywkowego telewizji Polsat „Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

Anna Jurksztowicz w koncercie „Koncert życzeń - prowadzenie M. Szabłowska i P. Sztompke”

Jeśli cenicie twórczość tej artystki, to koniecznie wybierzcie się na koncert „Koncert życzeń - prowadzenie M. Szabłowska i P. Sztompke”.

To będzie wspaniała, emocjonalna podróż, przez którą przeprowadzą nas Maria Szabłowska i Paweł Sztompke, a na scenie usłyszymy piosenki Agnieszki Osieckiej i Andrzeja Zauchy, które zaśpiewają Anna Jurksztowicz, Iza Połołońska, Andrzej Rybiński, Mariusz Kalaga i Paweł Wolsztyński.

Anna Jurksztowicz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.