Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Artysta

Jacek Cygan

Bio

„Czas nas uczy pogody”, „To nie ja!”, „Łatwopalni” czy „Życie jest nowelą” – to utwory znane wszystkim. Każdy z nas, słysząc jeden wers, potrafi zanucić piosenkę do końca, a autora nikomu przedstawiać nie trzeba. Pisał dla najlepszych: Alicji Majewskiej, Maryli Rodowicz, Andrzeja Zauchy i wielu, wielu innych. Jacek Cygan od lat tworzy polską scenę muzyczną jako autor tekstów piosenek, poeta, juror czy organizator festiwali.

Jacek Cygan urodził się w 1950 roku w Sosnowcu, którego jest honorowym obywatelem. Pierwsze piosenki napisał, studiując na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. W 1975 roku, razem z kompozytorem Jerzym Filarem, założył zespół Nasza Basia Kochana, wykonujący piosenki z nurtu poezji śpiewanej. Momentem przełomowym w karierze Jacka Cygana było otrzymanie nagrody Programu III Polskiego Radia w 1978 roku za piosenkę pt. „Rozmowa,” którą napisał w duecie z Elżbietą Adamiak. Piosenki Jacka Cygana były wielokrotnie nagradzane na konkursach, m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, a utwór „To nie ja!,” napisany dla Edyty Górniak, z którym wokalistka wystąpiła podczas 39. Konkursu Piosenki Eurowizji w 1994 roku, zapewnił jej drugie miejsce. Na swoim koncie ma współpracę z czołowymi polskimi artystami: Edytą Geppert, Grzegorzem Turnauem czy zespołem Lady Pank.

Jacek Cygan – „Życie jest piosenką”

Nasi widzowie mieli okazję oglądać Jacka Cygana podczas koncertów zatytułowanych „Życie jest piosenką” – czyli wyjątkowych wieczorów będących podsumowaniem ponad 40-letniej pracy artystycznej autora. Odwiedziliśmy m.in. Filharmonię w Szczecinie, CKK Jordanki w Toruniu, Teatr Wielki w Łodzi, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy. Na scenie towarzyszyli mu wówczas wybitni artyści, m.in. Kamila Klimczak, Grzegorz Skawiński czy Jacek Wójcicki, którzy wykonali uwielbiane przez wszystkich utwory w nowych interpretacjach. Jacek Cygan, będąc jednocześnie gospodarzem i prowadzącym koncert, zapewnia, że podczas takich wieczorów nie brakuje wzruszeń, uśmiechów i – przede wszystkim – okazji do wspólnego śpiewania.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.