Bilety

Sosnowiec - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!

  • Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA, Sosnowiec
  • 19.05.2024

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

  • Sala Widowiskowo - Koncertowa MUZA, Sosnowiec
  • 01.06.2024

Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!

Maciej Stuhr powraca na scenę kabaretową w wielkim stylu! Jego najnowszy program, czyli „Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!”,...

Zobacz więcej

Paweł Domagała - stand-up "Zresztą nieważne"

Paweł Domagała – stand-up „Zresztą nieważne” Paweł postanowił zrobić sobie prezent na 40. urodziny i zadebiutować z własnym programem stand-upowym!...

Zobacz więcej

Sosnowiec to najliczniej zaludnione miasto Zagłębia Dąbrowskiego, o którym wzmianki pojawiają się już w XV wieku. Jest jedną z wizytówek województwa śląskiego – ma do zaoferowania nie tylko rozległe tereny zielone, dostosowane do turystyki pieszej i rowerowej, ale również imponujące dziedzictwo kulturowe. Zabytkowa architektura, liczne parki miejskie, muzea i placówki kultury rozwijają przed mieszkańcami Sosnowca oraz jego gośćmi imponujący wachlarz możliwości. Jakie atrakcje w Sosnowcu są warte uwagi? Gdzie najlepiej wybrać się na wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, spektakle teatralne i kabarety?

SOSNOWIEC I TEATR – BILETY NA SPEKTAKLE, SALE

Historia teatru w Sosnowcu może zaskoczyć niejednego miłośnika tej sztuki widowiskowej. Z miastem związanych jest wiele cenionych w świecie aktorskim postaci, w tym Michał Czernecki, Krzysztof Materna, Łukasz Simlat, Pola Negri i Wiesław Drzewicz.

Najbardziej reprezentatywną instytucją artystyczną w Sosnowcu jest niewątpliwie Teatr Zagłębia. To w nim, od ponad 125-ciu lat, rozwijana jest idea szerzenia kultury i artystycznego dialogu pośród publiczności. Teatr w Sosnowcu funkcjonuje od 1897 roku, a więc zapisał się w pierwszej dziesiątce stałych scen na ziemiach polskich.

Okres II wojny światowej był dla Teatru w Sosnowcu wyjątkowo trudny. Co więcej, po wojnie próbowano go zlikwidować, by nie mógł działać w takiej formie, w jakiej był dotychczas znany. Pomysł połączenia trzech teatrów (katowickiego, opolskiego i sosnowieckiego) nie został ostatecznie wcielony w życie, ale instytucja i tak musiała zaczekać do 1955 roku, by na nowo otworzyć działalność, tym razem pod nazwą Teatr Zagłębia.

Chociaż przez wiele lat osoby odpowiedzialne za wybór repertuaru w sosnowieckim Teatrze, skupiały się w dużej mierze na klasycznych, poważnych dziełach, w ofercie nie brakowało też tytułów lekkich i zabawnych.

Wśród spektakli teatralnych granych na scenie Teatru Zagłębia znajdują się takie tytuły jak „Boeing, Boeing”, „Ślub” czy „Pomoc Domowa”.

Sprawdź repertuar spektakli teatralnych w Sosnowcu na 2023/2024 i wybierz wydarzenie dla siebie wśród wielu propozycji.

MIEJSKI KLUB IM. JANA KIEPURY I SALA MUZA – BILETY NA KONCERTY, SPEKTAKLE

Miejski Klub im. Jana Kiepury powstał w latach 80. XX wieku, jako niewielkich rozmiarów klub osiedlowy, oferujący różnorodną rozrywkę dla mieszkańców. Klub stał się miejscem, gdzie spragniona publiczność w każdym wieku mogła obcować ze sztuką i muzyką na żywo. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był prezes Sosnowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej – Waldemar Skurczyński.

Od 1983 roku do dzisiaj w Klubie Miejskim w Sosnowcu pojawiło się wielu znakomitych artystów z Polski i całego świata. Występują oni między innymi przy okazji wydarzeń cyklicznych, takich jak Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej Intermuza, którego przewodniczącym Jury jest Jacek Cygan oraz Festiwal Sosnowieckie Dni Muzyki Znanej i Nieznanej.

Miejski Klub im. Jana Kiepury w Sosnowcu swoją działalnością obejmuje również Energetyczne Centrum Kultury oraz Salę Widowiskowo-Koncertową MUZA. Sala MUZA nawiązuje do kina, o takiej samej nazwie, powstałego w latach 30. XX wieku. Od 2005 roku pełni funkcję sali widowiskowej z profesjonalnym nagłośnieniem. Odbywają się tu liczne spektakle teatralne, takie jak „Mayday 2”, „Dobrze się kłamie”, „Między łózkami”, „Goło i wesoło”, „Przygoda z ogrodnikiem”, „Pikantni”, „Nerwica natręctw”, „Wąsik”, „Oszuści”, „Inteligenci”, „Wiesz, że wiem”, „Seks, miłość i podatki”, „Porwanie”, „Ślub doskonały” i „Berek, czyli upiór w moherze”.

KABARETY I KONCERTY W SOSNOWCU – REPERTUAR I BILETY 2023/2024

O dobry humor gości Sali MUZA zadbali do tej pory Kabaret Neo-Nówka, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Hrabi, Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów oraz Igor Kwiatkowski.

Dla miłośników muzyki na żywo zagrali między innymi Ray Wilson, Andrzej Poniedzielski, Edyta Geppert, Paweł Domagała, Lady Pank, Muniek Staszczyk, Artur Andrus, Jacek Cygan, Kasia Kowalska, Baranovski, Anna Wyszkoni, Daria Zawiałow, Mrozu i zespół Raz Dwa Trzy.

W repertuarze sprawdzisz nadchodzące koncerty i spektakle w Sali Widowiskowo-Koncertowej MUZA w Sosnowcu oraz zarezerwujesz najlepsze bilety!

SALA KONCERTOWA ZESPÓŁU SZKÓŁ MUZYCZNYCH W SOSNOWCU – BILETY NA WYDARZENIA

Szkołę Muzyczną w Sosnowcu do życia powołano pod koniec 1945 roku, a sala koncertowa, którą znamy dzisiaj powstawać zaczęła w 2011 roku. Od 2013 ugościła wyjątkowe osobistości, w tym Wiesława Ochmana (dziadka Krystiana Ochmana) oraz Alicję Majewską.

Sala Koncertowa Szkoły Muzycznej w Sosnowcu jest w stanie pomieścić ponad 500 osób, posiada profesjonalne studio nagrań, salę kameralną i całe zaplecze pomieszczeń przeznaczonych do ćwiczeń oraz zajęć dydaktycznych.

U nas znajdziesz bilety na spektakle teatralne, występy kabaretowe i koncerty organizowane w prestiżowej Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Sosnowcu!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.