Artysta

Andrzej Poniedzielski

Bio

Andrzej Poniedzielski to artysta sceniczny z poczuciem humoru, którego nie da się podrobić. To człowiek spokojny, stonowany, opowiadający żarty z zaskakującymi puentami. Sam o sobie mówi: „Nie jestem ani poetą, ani twórcą. Czasem sobie coś pozapisuję…”.

Andrzej Poniedzielski to prawdziwie wszechstronny artysta – satyryk, poeta, współczesny bard, autor piosenek, konferansjer, reżyser, a czasem także aktor. Już w technikum założył szkolny kabaret, choć profil szkoły raczej nie zachęcał do twórczości artystycznej. Jest absolwentem Technikum Elektronicznego w Kielcach. Ukończył również automatykę przemysłową na Politechnice Świętokrzyskiej.

Jest współzałożycielem Piwnicy Artystycznej „Przechowalnia”. Andrzej Poniedzielski w rozmaitych rolach współpracuje z kilkoma polskimi teatrami. Piosenki jego autorstwa mają w swoim repertuarze Edyta Geppert, Maryla Rodowicz, Grzegorz Turnau, Dawid Podsiadło i wielu innych piosenkarzy. Współpracował z różnymi twórcami estradowymi – Arturem Andrusem, Elżbietą Adamiak czy kabaretem Hrabi.

Książka „Dla duszy gram” z 2016 roku to jak dotąd najpełniejsze wydanie tekstów piosenek oraz wierszy artysty.

Andrzej Poniedzielski z piosenkami Osieckiej, Młynarskiego i płytą „BA”

Andrzej Poniedzielski prowadzi wyjątkowy, sentymentalny koncert pt. „Piosenki to…? Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta”. Jest autorem słów cytowanych w opisie wydarzenia, które wyjaśniają, czym mogą być piosenki. Nie ma jednej definicji! Podczas wieczoru usłyszymy interpretacje aktorów młodszego i starszego pokolenia.

Twórca promuje w 2022 roku swoją najnowszą płytę – „BA” – podczas występów jubileuszowych. Te niezwykłe koncerty Andrzeja Poniedzielskiego to wyjątkowa okazja, by usłyszeć zarówno samego autora, jak i wielu innych, wybitnych artystów. Nie zabraknie również kabaretu, humoru i satyry na najwyższym poziomie – oczywiście w stylu mistrza zaskakujących konkluzji.

Bilety

Andrzej Poniedzielski - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.