Bytomskie Centrum Kultury

Opis

Istnienie miejsc takich jak BeCeK udowadnia, że życie kulturalne na Śląsku ma się bardzo dobrze. Bytomskie Centrum Kultury już od ponad 30 lat zaprasza widzów na spektakle, koncerty, seanse kinowe i inne wydarzenia kulturalne.

W pierwszej połowie XX wieku budynek był siedzibą Bractwa Strzeleckiego, a po II wojnie światowej znajdował się tam Miejski Dom Kultury. Przez jakiś czas obiekt służył także Śląskiemu Teatrowi Tańca. W 2011 roku część dawnej ulicy Żeromskiego przemianowano na plac Karin Stanek – znanej bytomskiej artystki śpiewaczki, której rzeźbę można podziwiać przed budynkiem. Obecnie to właśnie w BeCeKu odbywają się najciekawsze i najbardziej oryginalne wydarzenia w Bytomiu.

BeCeK to centrum kultury z prawdziwego zdarzenia – repertuar wydarzeń i warsztatów jest niezwykle różnorodny. W budynku znajduje się sala kinowa, a latem centrum organizuje kino plenerowe na bytomskim rynku i w Pałacu w Miechowicach. Ciepłe miesiące to także czas Letniego Parkogrania – corocznego cyklu koncertów w Parku Miejskim im. F. Kachla. Bytomskie Centrum Kultury nie zapomina także o teatrze. Na widzów czekają spektakle komediowe i przedstawienia dla dzieci. W BeCeKu można obejrzeć między innymi spektakl „Porwanie” w reżyserii Artura Barcisia.

Bytomskie Centrum Kultury – bilety, wydarzenia, adres, parking

BeCeK znajduje się w bardzo dogodnej lokalizacji. Pomimo że nie posiada jeszcze kawiarenki, wystarczy dziesięciominutowy spacer, by skorzystać z oferty gastronomicznej dostępnej na rynku. Aby zarezerwować bilety na wydarzenia w Bytomiu, sprawdź nasz aktualny repertuar koncertów, spektakli oraz kabaretów.

Adres Bytomskiego Centrum Kultury to plac Karin Stanek 1 w dzielnicy Śródmieście. Przy BeCeKu znajduje się dozorowany parking.

Bilety

15.06.2024
16:00
Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!
Bytomskie Centrum Kultury Bytom
15.06.2024
19:00
Maciej Stuhr: MAM TO WSZYSTKO W STANDUPIE!
Bytomskie Centrum Kultury Bytom

Adres

Bytomskie Centrum Kultury
plac Karin Stanek 1
41-902 Bytom

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.